fbpx
Publikacje

Borykasz się z trądzikiem? Masz rozszerzone, zanieczyszczone pory? Ten zabieg jest dla Ciebie!

Zabieg HydraFacial to sześcioetapowa procedura mająca na celu oczyszczenie porów i uspokojenie stanów zapalnych, dzięki czemu jest idealna dla każdego, kto walczy z zanieczyszczonymi porami, zaskórnikami lub trądzikiem.

Zdjęcie: matchskinsalon.co.uk

6 etapów zabiegu HydraFacial

HydraFacial zaczyna się jak każdy inny zabieg, kiedy kosmetolog usuwa makijaż i dokładnie oczyszcza skórę. Specjalna rękojeść ze spiralną końcówką wykorzystująca „technologię wirową”,  która robi wszystko, od wysysania brudu i zaskórników po nasycanie skóry składnikami rozjaśniającymi. Sam zabieg trwa mniej niż godzinę.

1. Drenaż limfatyczny

Możesz zdecydować się na drenaż limfatyczny, dodatkowy etap do klasycznego zabiegu HydraFacial. Ta terapia wygląda jako stymulujący masaż w celu odprowadzenia płynu nagromadzonego w węzłach chłonnych. Zwiększa to przepływ tlenu do komórek i pomaga ożywić naturalny proces eliminacji toksyn przez skórę, co z kolei zapewnia jaśniejszą cerę oraz lepszy koloryt skóry. Jest delikatnym i całkiem relaksującym etapem.

2. Oczyszczanie i złuszczanie naskórka

Kolejny etap to głębokie oczyszczanie i złuszczanie. Martwe komórki skóry są usuwane za pomocą połączenia kwasu mlekowego i glukozaminy, które skutecznie oczyszcza pory, wspomaga złuszczanie i nawilża skórę.

3. Peeling kwasowy

Trzeci etap zabiegu zawiera wykorzystywanie potężnej mieszanki kwasów glikolowego i salicylowego. Ta mieszanka kwasów delikatnie złuszcza i oczyszcza skórę, leczy stany zapalne, reguluje pracę gruczołów łojowych. Po tak delikatnym, ale bardzo skutecznym peelingu nie doświadczysz procesu łuszczenia się naskórka i będziesz mogła wrócić do swoich codziennych czynności zaraz po zabiegu.

4. Ekstrakcja

Zdjęcie: lazerineklinika.lt

Przejdźmy do mojego ulubionego etapu – ekstrakcji. To właśnie na tym etapie zobaczysz działanie opatentowanej technologii Vortex, która w połączeniu z serum głęboko i bezbolesnie oczyszcza skórę, zapobiega gromadzeniu się zanieczyszczeń, delikatnie złuszcza skórę. Ten etap jest o wiele delikatniejszy i przyjemniejszy, niż bolesne manualne oczyszczanie skóry, podczas którego ręcznie wyciska się zaskórniki. Byłam sceptyczna, nie wierzyłam, że bezbolesne oczyszczanie HydraFacial będzie tak samo skuteczne, jak manualne, ale wyniki zabiegu mnie zaskoczyły, miałam oczyszczona i błyszczącą skórę.

5. Nawilżenie i lifting

Następnie, aby nawilżyć, ujędrnić, odmłodzić skórę oraz wypełnić drobne zmarszczki, do porów wlewa się koktajl specjalnie dobranego kwasu hialuronowego, peptydów i przeciwutleniaczy. Działanie nawilżające może trwać do jednego tygodnia.

6. Terapia światłem LED

Ostatni etap zabiegu to terapia światłem LED – światło niebieskie jest zabójcze dla bakterii, które są odpowiedzialne za powstawanie trądziku, światło czerwone – przyspiesza gojenie ran, łagodzi podrażnienia pozabiegowe.

Choć nie wierzyłam, że zabieg HydraFacial jest tak samo skuteczny, jak oczyszczanie manualne, mój sceptycyzm został rozwiany, gdy zajrzałam do pojemnika, w którym były wszystkie martwe komórki mojej skóry i inne pozostałości. Chociaż nie jest ten zabieg bolesny, a nawet dość relaksujący – to jest głębokie czyszczenie skóry, którego tak potrzebowałam.

Twój kosmetolog podpowie Ci, czy potrzebujesz serii zabiegów HydraFacial i jakie są Twoje dalsze kroki.

Źródło: byrdie.com

Autorka: Amy Lawrenson

, , ,
Poprzedni wpis
Hydrafacial – efekty i zasady działania
Następny wpis
Jak skutecznie pozbyć się wągrów?
Menu

Szanowni Państwo!

Strona hydrafacial.pl zawiera treści przeznaczone dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie medyczne oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami sklepu w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą.

Przechodząc do witryny hydrafacial.pl oświadczam, że jestem świadomy/świadoma, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzącej działalności godpodarczej.