fbpx
Publikacje

Terapia światłem LED może zmienić Twoją skórę

Terapia LED zyskała na popularności w ostatnich latach. Obiecuje ona walczyć z trądzikiem i oznakami starzenia przy użyciu technologii świetlnej. Jak dokładnie urządzenie emitujące światło LED może pomóc uzyskać jaśniejszą i jędrniejszą cerę?

Jeśli masz zmarszczki, trądzik i stany zapalne, warto spróbować ten zabieg. Te futurystyczne gadżety zostały pokochane przez gwiazdy takie jak Kourtney Kardashian i Jessica Alba. Ponieważ innowacyjne produkty kosmetyczne są po prostu przyjemniejsze. Zwróciliśmy się do lekarza dermatologa  Dendy Engelmana i chirurga plastycznego Sheili Nazariana z Beverly Hills i poprosiliśmy ich, aby opowiedzieli nam wszystko, co dotyczy terapii światłem LED. Od tego, co to jest, po jak to działa.

Co to jest?

LED oznacza diodę elektroluminescencyjną. „Działa poprzez emitowanie światła podczerwonego (wytwarzającego ciepło) o różnych długościach fal, które mają różne właściwości pielęgnacyjne” – mówi Engelman. „Bursztynowe światło pobudza kolagen i elastynę. Do pobudzenia krążenia krwi najczęściej używane jest światło czerwone. Białe światło przenika najgłębiej i działa napinająco, zmniejszając stany zapalne. Niebieskie światło zabija bakterie ”.

Podczas terapii LED urządzenia wysyłają fale świetlne w głąb skóry, aby wywołać naturalne reakcje wewnątrzkomórkowe. W zależności od światła skóra będzie reagować inaczej. „Na czerwone, skóra reaguje budując, wzmacniając i maksymalizując strukturę komórkową skóry. Uważa się również, że czerwone światło celuje w gruczoły łojowe, zmniejszając cytokiny, które powodują stany zapalne i odgrywają rolę w przewlekłym trądziku. W przypadku światła niebieskiego określone długości fal stymulują produkcję rodników tlenowych, które zabijają trądzik, i wszystko to bez uszkadzania skóry ”- mówi Engelman.

LED terapia jest zwykle dodatkiem do innych zabiegów, ale można uzyskać samą terapię/serię terapii światłem LED.

Jak to działa?

Coraz więcej marek wypuszcza domowe systemy LED, aby chętni mogli samodzielnie leczyć problemy ze skórą. „Zawsze powtarzam, że zabiegi wykonywane w domu są jak samodzielne ćwiczenia, a zabiegi wykonywane w gabinecie są jak ćwiczenia z trenerem. Obie metody są dobre. Ale nie dostaniesz tak intensywnego leczenia w domu ”- mówi Nazarian.

„Myślę, że mogą one być korzystne w postaci dodatków do istniejącego leczenia, ponieważ urządzenia domowe zwykle są mniej skuteczne w porównaniu z zabiegami którę są wykonywane w gabinecie.

Jeśli zdecydujesz się na zabieg LED wraz z masażem lub zabiegiem na twarz w SPA, naprawdę nie musisz wiele robić, tylko tam leżeć. „Po mikroigłowaniu lub mikrodermabrazji umieszczamy panele LED kilka cm od twarzy pacjenta” – mówi Nazarian. „Ochrona oczu jest również uwzględniona, ponieważ światła są dość jasne. Zabieg trwa około 15 minut. Na początku pacjent czuje ciepło, ale większość twierdzi, że naprawdę lubi to uczucie relaksu ”.

Światło nie powoduje żadnych oparzeń ani uszkodzeń skóry. Zabieg jest całkiem bezbolesny. „Zwykle zalecamy terapię światłem co jeden do dwóch tygodni, jeśli zbliża się ważne wydarzenie” – mówi Nazarian. „Stosujemy comiesięczne zabiegi mikrodermabrazji lub mikroigłowania naszych pacjentów”.

Jakie są korzyści?

Pacjenci zwracają się do terapii LED, aby rozwiązać problemy skórne, takie jak trądzik, lub chcą zmniejszyć widoczność drobnych linii i zmarszczek. Jak wspomniano powyżej, każde światło podczerwone jest skierowane na określone obszary i problemy ze skórą. „Czerwone światła podczerwone są używane do usuwania drobnych linii i zmarszczek. Niebieskie światła służą do poprawy trądziku i zapobiegania wypryskom, zabijając bakterie wywołujące trądzik. Ponadto niebieskie światło wnika głęboko, by leczyć trądzik torbielowaty ”- mówi Nazarian.

Źródło: byrdie.com

, , , , , , ,
Poprzedni wpis
Nowoczesny i jednocześnie skuteczny zabieg – HydraFacial
Następny wpis
Pielęgnacja skóry pod oczami. Dlaczego ten obszar wymaga specjalnego traktowania?
Menu

Szanowni Państwo!

Strona hydrafacial.pl zawiera treści przeznaczone dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie medyczne oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami sklepu w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą.

Przechodząc do witryny hydrafacial.pl oświadczam, że jestem świadomy/świadoma, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzącej działalności godpodarczej.