fbpx
Publikacje

Trądzik na ciele. Jak można się jego pozbyć?

Trądzik na ciele może być trudny w leczeniu, ponieważ niewielu z nas może z łatwością nałożyć krem na lewą łopatkę. Trądzik na twarzy wydaje się dziecinną zabawą w porównaniu z trądzikiem na ciele, on jest bardziej widoczny, ale przynajmniej do niego łatwo dotrzeć.

Jednak trądziku na ciele można uniknąć, szczególnie latem. Wypryski pojawiają się najczęściej na klatce piersiowej, plecach i pośladkach – w zasadzie wszędzie tam, gdzie na ubraniu może pojawić się plama potu.

Co powoduje trądzik na ciele?

«Pierwszym krokiem do leczenia trądziku ciała jest ustalenie przyczyny» – mówi Marina Peredo, dermatolog z Nowego Jorku. «Przyczyną mogą być hormony, styl życia lub po prostu genetyka». Spośród tych przyczyn jedyne, nad czym mamy kontrolę to styl życia.

Najpierw zwróć swoją uwagę na nawyki treningowe. «Brak prysznica po treningu może powodować gromadzenie bakterii na skórze, co prowadzi do wyprysków» – mówi pani Peredo. «Należy nosić bawełnianą odzież sportową, brać prysznic po treningu i nakładać krem na trądzik».

Pielęgnacja włosów też może być przyczyną trądziku na ciele. Odżywki, olejki lub inne produkty tłustej konsystencji bardziej zatykają pory. Brak mycia włosów też nie jest rozwiązaniem. «Rzadsze mycie włosów może spowodować, że skóra głowy będzie produkować więcej sebum, co może również zatykać pory i powodować wypryski» – mówi Peredo.

Jeśli jednak wyeliminowano brak prysznica po treningu i rutynę włosów jako winowajcę, przyczyną mogą być 

genetyka lub hormony. Rzeczywiście, «tłusta skóra ma podłoże genetyczne i zazwyczaj obejmuje całe ciało» – mówi dr dermatolog Michelle Henry z Nowego Jorku. «Jeśli ktoś ma bardzo ciężki trądzik twarzy, jest bardzo prawdopodobne, że wystąpi u niego trądzik ciała».

W takim przypadku warto udać się do dermatologa, który będzie mógł zalecić miejscowe lub doustne leczenie na receptę. Peredo jest także fanką HydraFacial, zabieg można wykonywać jak na ciele, a nawet na skórze głowy, tak i na twarzy.

Źródło: www.glamour.com

, , , , , ,
Poprzedni wpis
Najpopularniejsze zabiegi tej jesieni według amerykańskich ekspertów estetyki
Następny wpis
Dlaczego warto zwracać uwagę na pielęgnację szyi?
Menu

Szanowni Państwo!

Strona hydrafacial.pl zawiera treści przeznaczone dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie medyczne oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami sklepu w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą.

Przechodząc do witryny hydrafacial.pl oświadczam, że jestem świadomy/świadoma, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzącej działalności godpodarczej.