fbpx
Publikacje

Dlaczego warto zwracać uwagę na pielęgnację szyi?

Mamy ważne pytanie: jeśli chodzi o rutynową pielęgnację skóry, czy ignorujesz swoją szyję?Jest szansa, że odpowiedź brzmi: tak. Szczerze mówiąc, tak odpowiada większość. Zwykle podczas pielęgnacji twarzy zatrzymujemy się, gdy docieramy do linii szczęki. W rzeczywistości nawet bardzo dokładna rutyna pielęgnacji skóry twarzy może pójść na marne, jeśli ignorujesz szyję.

Nie zapominaj o szyi. Po pierwsze, rutynowa pielęgnacja skóry nie może zatrzymać się na linii szczęki. Następnym razem, gdy zastosujesz krem nawilżający rano lub na noc przed pójściem spać, pamiętaj, aby nakładać te same produkty na szyję, aby one przynosiły maksymalne korzyści.

Nakładaj krem SPF na szyje codziennie.

SPF nie powinien być przenoszony w torbie plażowej latem. Według Skin Cancer Foundation działanie promieni słonecznych na naszą skórę jest takie same w pochmurne dni-co sprawia, że filtr przeciwsłoneczny jest niezbędnym produktem do pielęgnacji skóry, którego należy używać przez 365 dni w roku.Spędzanie czasu na świeżym powietrzu bez ochrony przed słońcem może prowadzić do uszkodzeń, które objawiają się jako zmarszczki i przebarwienia. A jeśli chronisz tylko twarz, ryzykujesz, że na szyi będą widoczne oznaki starzenia-dlatego ważne jest, aby nakładać SPF nie tylko na twarz, ale i na szyję i każdą inna widoczną skórę (rąk, dekoltu itp.).

Wybieraj odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne w salonie.

Pamiętaj, że podczas wyboru zabiegu u kosmetologa warto pamiętać nie tylko o obszarze twarzy, a także o skórze szyi.HydraFacial to doskonały wybór pielęgnacji skóry, ponieważ podczas tego zabiegu nawilża się skóra twarzy i szyi, wykonuje się masaż limfatyczny, za pomocą działania próżni, skóra oczyszcza się od zaskórników, jest możliwość rozjaśniania przebarwień i redukcji drobnych linii i zmarszczek. I to wszystko podczas jednego zabiegu HydraFacial. Zabieg zawsze kończy się nałożeniem kremu SPF, żeby chronić cerę przed działaniem promieni słonecznych i działaniem promieni niebieskich urządzeń elektronicznych.

Zdjęcie: https://kobieco.pl/pielegnacja-szyi-nie-zapomnij-o-niej/

Źródło: https://www.lorealparisusa.com/[

, , , , , ,
Poprzedni wpis
Trądzik na ciele. Jak można się jego pozbyć?
Następny wpis
Problemy skórne w ciąży
Menu