fbpx
Publikacje

Problemy skórne w ciąży

W okresie ciąży w organizmie kobiety dochodzi do wielu zmian hormonalnych, fizjologicznych i metabolicznych. W tym okresie stan niektórych chorób skórnych może znacznie się pogorszyć a nawet mogą powstawać zupełnie nowe zmiany skórne.

Najczęstsze zmiany skórne w okresie ciąży:

Hiperpigmentacja – zwiększona produkcja progesteronu oraz estrogenów, wzmożona produkcja pigmentów są przyczyną powstawania przebarwień. Na przebarwienia skarży się co trzecia młoda mama. Przebarwienia różnią się od siebie wielkością, kolorem, głębokością. Nadmiar melanocytów gromadzi się zwykle wokół ust, na skroniach, czole. Najlepszym czasem na usuwanie przebarwień jest jesień, ponieważ ryzyko pojawienia się następnych plam jest stosunkowo niewielkie. W każdym razie, kosmetolog lub dermatolog oceni, jak głębokie są plamy i powie Ci, jak można ich się pozbyć.

Trądzik – nadmiar łoju zatyka pory, w których następnie pojawia się stan zapalny.Najczęściej trądzik pojawia się w pierwszym trymestrze i jest skutkiem tak zwanej “hormonalnej burzy” w pierwszych tygodniach po zapłodnieniu. U około 90% kobiet ciężarnych są objawy trądziku pospolitego lub trądziku różowatego. Pojawiają się stany zapalne na twarzy oraz szyi, są to krosty i grudki. W walce z tymi zmianami należy pamiętać, że liczba możliwych do wykorzystania środków na trądzik jest ograniczona, większość skutecznych preparatów jest zakazana lub dopuszczona warunkowo dla przyszłych mam. Wizyta u kosmetologa pomoże Ci rozwiązać ten problem estetyczny. 

Sucha skóra – gruczoły łojowe zaczynają pracować wolniej, w konsekwencji cera zaczyna się przesuszać. Suchość skóry jest tym większa, im większa jest ilość progesteronu i estrogenu wytwarzanych w organizmie. Takie zmiany zaczynają być widoczne od 10 tygodnia ciąży, lub później. Sucha skóra charakteryzuje się swędzeniem, łuszczeniem się, jest wyraźnie przesuszona, bardziej podatna na podrażnienia. Sucha staje się przesuszona nie tylko na twarzy, ale także na całym ciele. Jeśli borykasz się z tym problemem, nawilżaj skórę kremami, balsamami i pij więcej wody.

Przyszłe mamy nie mogą sięgać po zabiegi inwazyjne, aby pozbyć się wyżej wymienionych problemów skórnych.Dlatego kosmetolodzy polecają kobietom w ciąży i okresie laktacji nieinwazyjny i całkowicie bezpieczny zabieg #HydraFacial. Zabieg ten szybko oczyści i głęboko nawilży skórę twarzy i ciała. Jest to jedna z najbardziej nowoczesnych metod nieinwazyjnego leczenia. 

Przed przystąpieniem do wykonania jakiegokolwiek zabiegu zalecamy konsultację kosmetologiczną w jednym z autoryzowanych gabinetów, listę których znajdziesz na stronie www.hydrafacial.pl/clients/

, , , , , , ,
Poprzedni wpis
Dlaczego warto zwracać uwagę na pielęgnację szyi?
Następny wpis
Jaki wpływ palenie ma na Twoją skórę?
Menu