fbpx
Publikacje

Leczenie blizn potrądzikowych

Blizny potrądzikowe – powstają przy bardzo zaawansowanym trądziku, bądź poprzez nieodpowiednie wyciskanie i rozdrapywanie krostek – wtedy powstają stany zapalne.

Ciemne ślady i przebarwienia potrądzikowe nie mają szans w przypadku tych wysoce skutecznych metod leczenia.

Zła wiadomość: nie ma tajnego składnika ani cudownego gadżetu, który całkowicie usuwa blizny. Nie zniechęcaj się jednak. Wiele z tego, co myślisz o bliznach potrądzikowych, to tak naprawdę po prostu pozapalne przebarwienia lub rumień – brązowe lub czerwone plamy – a nie faktyczna zmiana tekstury skóry.

„Blizny i przebarwienia powstają w wyniku urazu skóry, a w przypadku trądziku uraz jest związany z nadmierną produkcją sebum, stanem zapalnym i bakteriami” – mówi certyfikowany dermatolog Marisa Garshick, która twierdzi, że gdy skóra próbuje się naprawić po tym, jak może pozostawić czerwony, różowy lub brązowy ślad, w zależności od wyprysku i rodzaju skóry.

Ze względu na aspekty zapalne i bakteryjne przebarwienia pozapalne po trądziku należą do odrębnej kategorii. „Różni się to od przebarwień, które są wynikiem wzrostu melaniny w wyniku ekspozycji na promieniowanie UV i stresorów środowiskowych, które prowadzą do uszkodzeń spowodowanych przez wolne rodniki, które mogą objawiać się brązowymi plamami”.

Na szczęście istnieje szereg produktów kosmetycznych i zabiegów, które mogą zniwelować tego rodzaju przebarwienia. 

W zależności od typu oraz wielkości blizny zaleca się podejść do leczenia indywidualnie. Peelingi chemiczne to najlepsze i najbardziej ekonomiczne rozwiązanie, które sprawdza się przy wielu rodzajach blizn. Usuwanie blizn za pomocą peelingów to proces długotrwały, jednak efekty są oszałamiające.

 Peelingi kwasowe oprócz eliminacji blizn, wpłyną na regenerację, nawilżenie, wygładzenie i poprawienie kolorytu skóry.

 

Dobrym wyborem są zabiegi w salonie kosmetycznym. Za pomocą urządzenia HydraFacial w jednym zabiegu mechanicznego złuszczania możemy połączyć złuszczanie za pomocą kwasów z opatentowanymi peelingiami GlySal 7,5%/15%/30%, w składzie których jest kwas salicylowy oraz kwas glikolowy. Peeling można łatwo dopasować do każdego rodzaju skóry. 

Do walki z bliznami można zastosować inne metody leczenia, takie jak:

  • preparaty w postaci kremów, żeli, maści 
  • karboksyterapia,
  • mezoterapia igłowa,
  • laser frakcyjny,
  • osocze bogatopłytkowe,
  • operacyjne wycinanie blizn.

Źródła:

  1. www.allure.com 
  2. https://magdalenajaglarz.pl
, , , , , , , , , , ,
Poprzedni wpis
Jak chronić skórę przed szkodliwym działaniem światła niebieskiego (HEV) emitowanego przez gadżety?
Następny wpis
HydraFacial® – zabieg kosmetyczny mający na celu przywrócenie odporności skóry
Menu

Szanowni Państwo!

Strona hydrafacial.pl zawiera treści przeznaczone dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie medyczne oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami sklepu w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą.

Przechodząc do witryny hydrafacial.pl oświadczam, że jestem świadomy/świadoma, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzącej działalności godpodarczej.