fbpx
Publikacje

Zalety i wady HydraFacial: porównanie z konkurencją

[Dowiedz się, jak HydraFacial radzi sobie z innymi nieinwazyjnymi zabiegami na twarz, w tym mikrodermabrazją, peelingami chemicznymi, IPL i nie tylko.

Nie można zaprzeczyć, że zabiegi lecznicze w spa mogą w dużym stopniu upiększyć Twoją skórę, od redukcji drobnych linii i zmarszczek po poprawę trądziku.

Jednym z najnowszych nieinwazyjnych zabiegów na rynku jest HydraFacial – zabieg, który twierdzi, że jest „najskuteczniejszym zabiegiem, jaki można uzyskać”. Jak HydraFacial wygląda na tle innych zabiegów na twarz? Spójrzmy.

Co to jest HydraFacial?

Aby wykonać zabieg HydraFacial, estetycy używają oryginalnego urządzenia – HydraFacial MD firmy Edge Systems – do wykonania czterech charakterystycznych procedur odmładzania twarzy w jednym zabiegu.

Ten wieloetapowy zabieg oczyszcza i złuszcza martwe komórki skóry. Następnie odmładza skórę, wprowadzając serum nasycone przeciwutleniaczami, peptydami i kwasem hialuronowym.

HydraFacial służy głównie do rozwiązywania następujących problemów: 

  • Drobne linie i zmarszczki
  • Przebarwienia
  • Zatkane pory
  • Rozszerzone pory
  • Trądzik łagodnej formy 
  • Tłusta skóra

Jak działa urządzenie? 

Technologia HydraFacial wykorzystuje wyjątkową, spiralną końcówkę, która usuwa zanieczyszczenia za pomocą próżni i dostarcza serum w głąb porów, otwierając je podczas zabiegu. Ta bezbolesna procedura w gabinecie zapewnia natychmiastowe, długotrwałe rezultaty dla osób o każdym typie skóry. Skutki uboczne i ryzyko związane ze stosowaniem preparatu HydraFacial są minimalne.

HydraFacial a mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to zabieg małoinwazyjny polegający na użyciu narzędzia ściernego do delikatnego przeszlifowania skóry w celu usunięcia rogowej, zewnętrznej warstwy. 

Najpopularniejsze urządzenia do mikrodermabrazji uszczelniają podczas zabiegu naparami serum, które pozostawiają skórę bardziej miękką, gładszą i bardziej promienną.

HydraFacial czasami określają  jak „hydradermabrazja”, ponieważ przypomina zabiegi mikrodermabrazji. Jednak w przeciwieństwie do ręcznych ekstrakcji wykonywanych poprzez szlifowanie w mikrodermabrazji, HydraFacial wykorzystuje końcówkę próżniową do głębokiego oczyszczania i ekstrakcji. 

W związku z tym metoda HydraFacial jest uważana za delikatniejszą i bardziej skuteczną. Decydując się na HydraFacial lub mikrodermabrazję sprowadza się do szczególnych problemów skórnych.

Jedną z zalet mikrodermabrazji w porównaniu z hydradermabrazją jest to, że udowodniono, że zmniejsza widoczność rozstępów. Jeśli to jedna z Twoich głównych zmartwień podczas dokonywania wyboru nieinwazyjnego leczenia skóry, warto dać mikrodermabrazji kilka dodatkowych punktów.

Mikrodermabrazja może pozostawić jaśniejsze lub ciemniejsze plamy. Jednocześnie HydraFacial obiecuje natychmiastowo pozostawić gładką, równą skórę.

Mikrodermabrazja jest zalecana dla osób z rozstępami, które nie przejmują się leczeniem przebarwień i nierównością kolorów na skórze. 

Nie jest dobrym wyborem dla osób z aktywnym trądzikiem różowatym, delikatnymi naczynkami włosowatymi, brodawkami, otwartymi ranami, łuszczycą i innymi chorobami skóry.

HydraFacial a Mikronakłuwanie

Mikronakłuwanie – to mało inwazyjna metoda, która stymuluje indukcję leczniczych substancji, a tym samym przyczynia się do redukcji zmarszczek i blizn. Proces pomaga odmłodzić skórę za pomocą wielu małych igiełek, które przebijają najbardziej zewnętrzną warstwę, co zmusza skórę do produkcji większej ilości kolagenu. Rezultatem jest gładsza i bardziej jędrna skóra.

Podstawową wadą mikronokłuwania jest to, że może powodować blizny i wiąże się z większym ryzykiem infekcji. Większe rozmiary igieł i wygięte igły mogą powodować nieodwracalne blizny i stwarzać niskie, choć obecne, ryzyko infekcji.

Mikronakłuwanie jest z pewnością dobrym rozwiązaniem dla osób z pewnymi problemami skórnymi, a mianowicie z bliznami. Według badania opublikowanego w 2009 roku w Journal of Cutaneous and Aesthetic Surgery prawie wszyscy pacjenci poddani mikronakłuwaniu zgłaszali „wyraźną poprawę” w wyglądzie blizn, bez trwałych lub niepożądanych skutków ubocznych.

Jeśli Twoim głównym zmartwieniem jest redukcja blizn potrądzikowych i luźnej skóry, to mikronakłuwanie jest doskonałą opcją.

Chociaż mikronakłuwanie nie powinno być zbyt bolesne, wielu pacjentów zgłasza pewien dyskomfort w trakcie i po leczeniu. Jeśli masz niską tolerancję na ból, HydraFacial jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem.

Dobre rozwiązanie dla osób, które mają głębokie, trwałe blizny potrądzikowe i inne blizny na twarzy i jest zalecane dla wszystkich odcieni skóry. 

To nie jest dobry wybór dla osób, które są bardziej narażone na infekcję lub mają niską tolerancję na ból.

HydraFacial vs. peelingi chemiczne

Peelingi HydraFacial i chemiczne działają poprzez usuwanie martwych komórek naskórka. Peelingi chemiczne występują na różnych poziomach, od powierzchniowych do głębokich, z których każdy ma na celu złuszczanie skóry.

Zabiegi te wykorzystują kwasy – salicylowy, alfahydroksykwasy i inne – do korygowania drobnych linii, zmarszczek, plam starczych, przebarwień i płytkich blizn.

Peelingi chemiczne mogą być bardzo skuteczne, ale nie są dla każdego. Ze względu na zastosowane kwasy nie są zalecane dla osób z określonymi problemami skóry.

Ponadto peelingi chemiczne okazały się skuteczniejsze w przypadku jaśniejszych odcieni skóry, podczas gdy HydraFacial jest zalecany dla osób o każdym odcieniu skóry.

Należy unikać peelingów chemicznych, jeśli karmisz piersią, jesteś w ciąży lub masz egzemę, zapalenie skóry, trądzik różowaty lub łuszczycę. HydraFacial może być stosowany przez osoby ze skórą nadwrażliwą i faktycznie jest polecany do leczenia trądziku różowatego oraz suchej, łuszczącej się skóry.

Dobre rozwiązanie dla pacjentów ze zmarszczkami, drobnymi liniami, plamami starczymi i innymi problemami skórnymi, którzy nie mają wrażliwej skóry, ciemniejszego odcienia skóry lub chorób skóry. 

Osoby ze skórą wrażliwą, egzemą, zapaleniem skóry, trądzikiem różowatym, łuszczycą i innymi schorzeniami nie powinny poddawać się peelingom chemicznym.

HydraFacial vs IPL 

Intensywne światło pulsacyjne (IPL) to kosmetyczna procedura foto odmładzania skóry, która wykorzystuje podobne do lasera impulsy światła w celu usunięcia przebarwień, plam starczych, dużych porów i wielu innych typowych chorób skóry.

Światła te wnikają głęboko w skórę i powodują zwężenie naczyń krwionośnych, co pomaga zmniejszyć widoczność zaczerwienień i zmarszczek wiekowych.

Chociaż uważane za skuteczne, zabiegi IPL mają pewne wady. Po pierwsze, nie działają na wszystkie przebarwienia. Głębokie przebarwienia i plamy starcze – często lepiej leczy się mikrodermabrazją i innymi technikami rozjaśniania skóry.

IPL jest często polecany osobom z delikatnymi problemami skóry, takimi jak trądzik różowaty i jest uważany za stosunkowo delikatny zabieg.

Jest również popularny ze względu na szybką, minimalnie inwazyjną metodę. Pacjenci mogą zostać poddani zabiegowi w 30 minut lub krócej i mogą wznowić swoje codzienne czynności bezpośrednio po zabiegu.

Jednak osoby, które miały zabieg IPL, zgłaszają, że skutki uboczne – zwłaszcza zaczerwienienie, rozszerzone pory i zmiany w kolorycie skóry – mogą utrzymywać się przez kilka tygodni po zabiegu. 

 

Dobre rozwiązanie dla osób z powierzchniowymi przebarwieniami, trądzikiem różowatym i innymi problemami skórnymi. Nie jest zalecany dla osób o ciemniejszej karnacji, z głębszymi zmarszczkami i bliznami oraz dla osób przyjmujących Accutane. Zabiegi IPL nie są również dobrym wyborem dla osób z ciężkimi przypadkami trądziku lub trądziku różowatego lub kobiet w ciąży.

 

 

Porównanie cenowe HydraFacial z innymi zabiegami?

Podobnie jak w przypadku każdego zabiegu kosmetycznego, koszty mogą się znacznie różnić w zależności od kliniki/gabinetu, doświadczenia osoby wykonującej zabieg i zakresu, w jakim potrzebujesz leczenia.

Ogólnie rzecz biorąc, zabieg HydraFacial kosztuje od 300 zł do 1000 zł za zabieg, cena zależy od wybranego programu, dodawania dodatkowych preparatów do zabiegu oraz polityki cenowej kliniki lub salonu kosmetycznego.

Dla porównania mikrodermabrazja zwykle kosztuje nieco mniej, około 300 do 750 zł za sesję. Te dwie opcje są uważane za jedne z tańszych,  minimalnie inwazyjnych metod leczenia skóry dostępnych na rynku.

Mikronakłuwanie jest jednym z droższych dostępnych minimalnie inwazyjnych zabiegów, a koszt jednego zabiegu przekracza 1500 zł.

Chociaż peelingi chemiczne mogą być przystępne cenowo, ich koszt zależy od wielu różnych czynników. Od 100 zł do 1000 zł. 

Zabieg za pomocą IPL ma średni koszt około 200 -1200 zł na zabieg.

Chociaż koszt jest niezaprzeczalnie czynnikiem dla większości, ważne jest, aby wybrać leczenie, które zapewni Ci oczekiwane wyniki. Zrozumienie dostępnych opcji i tego, jak każda z nich wpłynie na obszary problemowe, jest kluczowe, jeśli chodzi o osiągnięcie celów estetycznych.

Źródło: zwivel.com

, , , , , , , , , , ,
Poprzedni wpis
Jak przygotować skórę do wiosny: kilka porad kosmetologa
Następny wpis
Jak odbudować skórę po długotrwałym noszeniu masek. Wskazówki hollywoodzkich kosmetologów
Menu