fbpx
Publikacje

Jak odbudować skórę po długotrwałym noszeniu masek. Wskazówki hollywoodzkich kosmetologów

W 2020 roku maski stały się integralną częścią naszego życia, ponieważ są jedynym sposobem ochrony siebie i ludzi wokół. Jednak wiele osób miało różne problemy skórne po długotrwałym noszeniu masek: obostrzenia chorób skóry, wysypki i podrażnienia skóry.

Hollywoodzcy specjaliści pielęgnacji skóry podzielili się wskazówkami, jak uniknąć tych problemów i jak prawidłowo pielęgnować skórę po długim noszeniu masek.

Według Washington Post, noszenie maski może pogorszyć pierwotne stany skóry, takie jak łojotokowe zapalenie skóry, trądzik różowaty, atopowe zapalenie skóry, zapalenie okołoustne, podrażnienia i zaczerwienienia skóry twarzy.

Dla lekarzy lub innych pracowników służby zdrowia ciągłe noszenie masek może powodować zarówno drobne podrażnienia, jak i poważne uszkodzenia skóry. Należy pamiętać, że pozornie nieznaczne stany zapalne niszczą barierę ochronną skóry, czyniąc ją bardziej wrażliwą.

 

5 porad kosmetologów dotyczących pielęgnacji skóry podczas kwarantanny

  • Unikaj mechanicznych uszkodzeń skóry

Ciągłe noszenie masek ochronnych zwiększa pocenie się, co z kolei powoduje, że skóra ociera się o maskę. W czasopiśmie medycznym Wound Management and Prevention stwierdzono, że uszkodzenie bariery ochronnej skóry czyni ją bardziej podatną na infekcje bakteryjne, wirusowe lub grzybicze. Dlatego zaleca się dokładne mycie rąk, nakładanie kremów nawilżających na skórę co pół godziny, staranie się jak najmniej dotykać twarzy dłońmi, a co dwie godziny zmieniać maskę.

 

  • Używaj rewitalizujących balsamów i nawilżaczy

Hollywoodzka dermatolog Nancy Samolitis w wywiadzie dla zagranicznych publikacji powiedziała, że ​​w okresie kwarantanny jej pacjenci wielokrotnie skarżyli się na podrażnienia i stany zapalne skóry spowodowane długotrwałym noszeniem maski. Jeśli uszkodzona skóra nie zostanie naprawiona na czas, pojawią się nowe wysypki, które mogą prowadzić do przewlekłego stanu zapalnego i podrażnienia skóry.

Dr Samolitis rekomenduje do ochrony skóry preparaty zawierające tlenek cynku, gdyż to właśnie ten składnik zmniejsza stany zapalne i zaczerwienienia, a także skutecznie regeneruje zmienioną chorobowo skórę.

Hollywoodzki  kosmetolog Matthew Miller również podzielił się radą dotyczącą pielęgnacji skóry po noszeniu masek: „Jeśli długotrwałe noszenie maski powoduje zaczerwienienie i podrażnienie skóry, nałóż balsam rewitalizujący na podrażnioną skórę. Polecam stosowanie iS Clinical Sheald Recovery Balm, który jest odpowiedni dla wszystkich typów skóry i wspomaga regenerację komórek skóry.”

 

  • Delikatna codzienna pielęgnacja to klucz do zdrowej skóry

Dermatolodzy i specjaliści od pielęgnacji skóry na całym świecie radzą, aby ponownie przemyśleć codzienną pielęgnację skóry, jeśli po długim noszeniu masek pojawią się wypryski lub zaczerwienienia. Kluczem jest oczyszczenie skóry z makijażu i umycie twarzy. Ważne jest, aby używać łagodnego, delikatnego produktu do oczyszczania porów oraz usuwania brudu i potu poprzez spłukanie ich ciepłą wodą.

Courtney Chiusano, specjalista pielęgnacji skóry i właścicielka Courtney Chiusano Skincare w Los Angeles, zaleca unikanie podczas noszenia maski produktów zawierających składniki aktywne, takie jak kwas glikolowy, retinol i witamina C. 

Jeśli zauważysz pierwsze oznaki zapalenia lub podrażnienia, zaprzestań stosować produkty o działaniu złuszczającym. Delikatnie oczyść skórę preparatami myjącymi z kwasem mlekowym lub olejkami, a po umyciu nałóż krem ​​odbudowujący barierę ochronną skóry.

 

  • Stosuj produkty i zabiegi o działaniu uspokajającym

Kosmetolodzy zalecają wykonywanie raz w tygodniu maseczek o działaniu uspokajającym i regenerującym. Przed zakupem maski dokładnie przestudiuj skład lub skonsultuj się z kosmetyczką, aby dowiedzieć się, czy ten produkt jest odpowiedni dla Twojego rodzaju skóry. Aby uzyskać pożądany efekt i rozluźnić mięśnie twarzy, wykonaj krótki automasaż schłodzonym wałkiem do twarzy.

 

  • Ogranicz użycie makijażu

Molly Stanton, specjalistka ds. Pielęgnacji skóry z Santa Monica, zaleca unikanie ciężkiego podkładu podczas noszenia maski, ponieważ może to prowadzić do zatkania porów z powodu zwiększonej potliwości, co z kolei powoduje stan zapalny i wypryski. 

Kosmetolog zaleca stosowanie łagodnych środków myjących w codziennej pielęgnacji skóry rano i wieczorem oraz regularne nawilżanie skóry. Osoby, które borykają się z trądzikiem, rzadko powinny stosować produkty zawierające kwas salicylowy lub retinoidy, gdyż produkty te działają złuszczająco i wysuszająco, co może pogorszyć stan skóry.

 

Źródło: blog.bmed.pro

, , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Poprzedni wpis
Zalety i wady HydraFacial: porównanie z konkurencją
Następny wpis
Jak zmienić rutynową zimową pielęgnację skóry na wiosenną
Menu