fbpx
Publikacje

Jak zmienić rutynową zimową pielęgnację skóry na wiosenną

Po miesiącach śniegu, błota pośniegowego i mroźnych temperatur, wiosna wreszcie nadeszła.

Zima odchodzi, zabierając ze sobą nasze ponure nastroje i suchą, swędzącą skórę. 

I chociaż spędziliśmy pierwszą część 2021 roku na nakładaniu warstw serum, balsamów i olejków, cieplejsze powietrze i zwiększona wilgotność oznaczają, że na naszą skórę czeka zaskoczenie. 

Jak więc przygotować twarz na nadchodzące słoneczne dni? 

Porozmawialiśmy z dermatologiem z Nowego Jorku, Patricią Wexler, aby uzyskać wskazówki, jak nabyć zdrową, piękną skórę w sam raz na lato.

„Wymiana kremu nawilżającego na coś nieco lżejszego to podstawa” – mówi Wexler, który na ciepłe dni zaleca formułę na bazie kwasu hialuronowego lub wody. „Nasza skóra zwykle zatrzymuje więcej wody wiosną i latem, więc nie będziesz potrzebować takiej ochrony”. Podczas gdy używanie kremu nawilżającego z SPF 30 jest dobre na zimę, Wexler podkreśla znaczenie kremu przeciwsłonecznego – oddzielonego od balsamu i makijażu – który ma przynajmniej SPF 50. Kolejnym krokiem w grze blasku jest złuszczanie. „Wbrew powszechnemu przekonaniu”, mówi Wexler, „właściwie musimy złuszczać skórę, gdy nasza skóra jest wyjątkowo sucha”. Wexler radzi pacjentom, aby złuszczali martwy naskórek i odblokowywali pory delikatnym, złuszczającym środkiem myjącym, a nie silnymi peelingami, i mówi, że formuła z niewielką ilością kwasu glikolowego załatwi sprawę.

 

Prawdopodobnie najważniejszym elementem układanki są wiosenne porządki. „Wyrzuć wszystko, co ma ponad sześć miesięcy”, radzi Wexler, który dodaje, że stare produkty mogą zawierać nagromadzone bakterie, co prowadzi do zatkania porów i matowej skóry. Pędzle do makijażu również są często pomijane i mogą przechowywać niechciane zarazki i wirusy. Wexler zaleca mycie pędzli przynajmniej raz w tygodniu zwykłym mydłem do rąk i suszenie ich suszarką. „Coś tak prostego może mieć ogromny wpływ na ogólny stan skóry” – mówi.

Na szczęście rutyna makijażu na lato jest niezwykle prosta, a przyciemniony krem ​​nawilżający stanowi doskonały substytut ciężkiego podkładu. 

 

Ostatnia rada Wexlera dotycząca zdrowej skóry? „Noś chusteczki do makijażu, gdziekolwiek jesteś” – mówi. Mam nadzieję, że okazja nadejdzie raczej wcześniej niż później.

Źródło: vogue.com

, , , , , , , , , ,
Poprzedni wpis
Jak odbudować skórę po długotrwałym noszeniu masek. Wskazówki hollywoodzkich kosmetologów
Następny wpis
HydraFacial to modny trend w branży kosmetycznej!
Menu