Regularne złuszczanie sprzyja odmłodzeniu oraz sprawia że skóra staje się bardziej promienna i gładka.
W przeciwieństwie do peelingów z mikrocząsteczkami, które mechanicznie oczyszczają skórę , kwas glikolowy jest delikatny dla skóry i nie uszkadza jej. Ten składnik działa bardzo delikatnie, ale jednocześnie bardziej skutecznie. Regularne stosowanie kwasu glikolowego daje ogromne efekty przy małym zużyciu środków – do osiągnięcia celu wystarczy jego niskie stężenie w balsamach, tonikach i serum (zwykle 3-4%).
„Peeling glikolowy to jeden z etapów popularnego zabiegu salonowego HydraFacial, który dodatkowo rozluźnia skórę. Kwas glikolowy działa w ten sposób, że otwiera dostęp substancji aktywnych do głębokich warstw skóry. Taki atraumatyczny peeling dodatkowo pozwala komórkom otrzymywać więcej tlenu i maksymalizować wchłanianie korzystnych substancji z preparatów ”- wyjaśnia Ruslana Moroz, SEO specjalista sieci salonów Kika-Style.
Kwas glikolowy to organiczny związek z kategorii kwasów owocowych, który może być pochodzenia roślinnego lub syntetycznego. Naturalny kwas glikolowy pozyskiwany jest z winogron, trzciny cukrowej i buraków cukrowych.
Przydatne właściwości kwasu glikolowego:
- Kwas glikolowy szybko rozpuszcza martwe komórki naskórka,
- wspomaga ich usuwanie z powierzchni skóry,
- oczyszcza pory z nadmiaru sebum.
Kwas glikolowy minimalizuje plamy starcze, zmniejsza widoczność piegów oraz tonizuje cerę, stymuluje procesy odnowy i regeneracji, wspiera naturalną syntezę kolagenu i kwasu hialuronowego.
Źródło: elle.com