fbpx
Publikacje

HydraFacial® zapewnia czystą i promienną cerę.

Regularne złuszczanie sprzyja odmłodzeniu oraz sprawia że skóra staje się bardziej promienna i gładka.

W przeciwieństwie do peelingów z mikrocząsteczkami, które mechanicznie oczyszczają skórę , kwas glikolowy jest delikatny dla skóry i nie uszkadza jej. Ten składnik działa bardzo delikatnie, ale jednocześnie bardziej skutecznie. Regularne stosowanie kwasu glikolowego daje ogromne efekty przy małym zużyciu środków – do osiągnięcia celu wystarczy jego niskie stężenie w balsamach, tonikach i serum (zwykle 3-4%).

„Peeling glikolowy to jeden z etapów popularnego zabiegu salonowego HydraFacial, który dodatkowo rozluźnia skórę. Kwas glikolowy działa w ten sposób, że otwiera dostęp substancji aktywnych do głębokich warstw skóry. Taki atraumatyczny peeling dodatkowo pozwala komórkom otrzymywać więcej tlenu i maksymalizować wchłanianie korzystnych substancji z preparatów ”- wyjaśnia Ruslana Moroz, SEO specjalista sieci salonów Kika-Style.

Kwas glikolowy to organiczny związek z kategorii kwasów owocowych, który może być pochodzenia roślinnego lub syntetycznego. Naturalny kwas glikolowy pozyskiwany jest z winogron, trzciny cukrowej i buraków cukrowych.

Przydatne właściwości kwasu glikolowego:

  • Kwas glikolowy szybko rozpuszcza martwe komórki naskórka, 
  • wspomaga ich usuwanie z powierzchni skóry, 
  • oczyszcza pory z nadmiaru sebum.

Kwas glikolowy minimalizuje plamy starcze, zmniejsza widoczność piegów oraz tonizuje cerę, stymuluje procesy odnowy i regeneracji, wspiera naturalną syntezę kolagenu i kwasu hialuronowego.

 

Źródło: elle.com

, , , , , , , , , , , , , , ,
Poprzedni wpis
HydraFacial to modny trend w branży kosmetycznej!
Następny wpis
Główni eksperci HydraFacial Live 2021: Howard Murad, Michael Pagliz i Nigel Franklin
Menu