fbpx
Publikacje

W jakim wieku należy wykonać zabieg HydraFacial?

Gwiazdy nazywają to zabiegiem na czerwony dywan, a influencerzy odkurzaczem dla skóry. W tym artykule powiemy, jak to działa i dlaczego każdy potrzebuje takiej pielęgnacji.

Co 15 sekund na świecie wykonywany jest jeden zabieg Hydrafacial, czyli około dwóch milionów zabiegów rocznie. Dzieje się tak dlatego, że obecnie trendy dyktują influencerzy oraz ich idole, którzy wybierają to, co działa szybko, rozwiązuje kilka problemów naraz i nie powoduje dyskomfortu. Pielęgnacja przy pomocy HydraFacial zastępuje peeling, masaż i oczyszczanie skóry.

Co wyróżnia zabieg?

HydraFacial – pozwala oczyścić,  złuszczyć i nawilżyć skórę podczas jednego zabiegu. Jeśli wcześniej robiliśmy bolesne manualne oczyszczenie skóry, czekaliśmy aż rany się zagoją i dopiero potem przechodziliśmy  peeling, teraz wszystko jest możliwe od razu. Jednocześnie taki peeling nie pozostawia łuszczenia – usuwa warstwę rogową naskórka bezpośrednio na fotelu kosmetologa. A dodatkowo można wykonywać taki peeling nawet w sezonie aktywnego słońca – jest on powierzchowny. Urządzenie posiada 5 końcówek, które są wykorzystywane podczas etapów: nawilżania, oczyszczania, leczenia trądziku oraz trzech rodzajów peelingu.

Ogromne znaczenie mają opatentowane serum, które stosuje się podczas zabiegu. Ze względu na popularność zabiegu pojawiło się wiele podróbek urządzeń i preparatów – ważne jest, aby wszystko było oryginalne. Pod koniec 2020 roku Spa Land, oficjalny dystrybutor HydraFacial, pozwał nawet nieuczciwych konkurentów.

Twój kosmetolog powinien mieć booster NassifMD Hydraglucan™, czyli serum nawilżające, regenerujące i odmładzające, lub booster ReGen GF, aby zwiększyć produkcję kolagenu i elastyny. Upewnij się, że zabieg jest wykonywany oryginalnymi preparatami 

Producent  pozwala nazwać zabieg „HydraFacial”, jeśli występują 3 składniki: oryginalne urządzenie, oryginalne serum, oryginalne końcówki. Jeśli będzie brakować chociaż jednego elementu, to zabieg nie wolno nazwać HydraFacial, który jest popularny wśród światowych gwiazd ”- mówi Snezhana Lepetyuk, oficjalny przedstawiciel marki HydraFacial w Rosji.

Jak wygląda zabieg?

Kosmetolog dobiera specjalne serum do rodzaju skóry i zaczyna przesuwać rękojeścią po skórze. Rękojeść jest połączona z urządzeniem rurką, przez którą podawany jest koktajl kosmetyczny. W pierwszym etapie urządzenie pochłania zanieczyszczenia z porów, w drugim etapie za pomocą spiralnej końcówki usuwa się warstwa rogowa naskórka, jednocześnie aplikując kwasy. Następnie podłącza się serum nadające skórze blask, które wprowadzane jest  w skórę za pomocą masażu podciśnieniowego. Następnie aplikowane  jest antyoksydacyjne serum zawierające kwas hialuronowy. Po wprowadzeniu tego serum nakłada się serum rozjaśniające, które  rozjasnia przebarwienia i blizny potrądzikowe. Zabieg trwa nie dłużej niż godzinę, a jednoczenie jest wykonywany  masaż, oczyszczenie, peeling i nawilżenie.

Dla kogo jest Hydrafacial?

Zabieg jest odpowiedni dla absolutnie każdego, ale w każdym wieku dobierane są indywidualne serum aby rozwiązać konkretny problem wiekowy skóry.

20 lat

W tym wieku trądzik i rozszerzone pory są częstym problemem. Kwasy pomagają w normalizacji wydzielania sebum, łagodzą stany zapalne i usuwają blizny potrądzikowe. Nawet jeśli skóra jest wolna od trądziku, ważne jest, aby ją odpowiednio oczyścić i nawilżyć, biorąc pod uwagę, że w tym wieku często ignorujemy prawidłową pielęgnację domową.

30 lat

I tutaj już widzimy konsekwencje naszego zaniedbania nie używanie kremów z  SPF i domowej pielęgnacji. Na twarzy pojawiają się obrzęki, pierwsze zmarszczki i przebarwienia. Masaż podciśnieniowy wykonywany podczas zabiegu usuwa obrzęki i ślady zmęczenia, a kwasy rozjaśniają przebarwienia.

50 lat

Głównym problemem tego wieku jest wiotkość i zmarszczki. Ważne jest tutaj zintegrowane podejście, które zapewnia Hydrafacial. Po pierwsze w trakcie oczyszczania skóra jest masowana, po drugie peeling usuwa warstwę rogową naskórka i sprawia, że ​​zmarszczki są mniej widoczne. Jednocześnie zabieg można łączyć z innymi zabiegami takimi jak biorewitalizacja, mikroprądy czy mezoterapia. Oznacza to, że podczas jednej wizyty doskonale oszczędza się czas i zapewnia się świetny rezultat za jednym razem.

Dlaczego gwiazdy tak bardzo ją kochają?

Rzecz w tym, że zabieg daje naprawdę natychmiastowy efekt. Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że po oczyszczeniu będziemy musieli porzucić podkład i chodzić z zaczerwienieniem przez kilka dni. Hydrafacial nie pozostawia śladów – od razu wychodzisz z gabinetu z piękną i promienną skórą. Dlatego wybrali go Cameron Diaz, Paris Hilton, Matthew McConaughey, Beyoncé. To ludzie, których nie stać na długie przebywanie poza zasięgiem wzroku.

„Specjalnie dla gwiazd Hollywood stworzono formę zabiegu, który przeprowadza się 1-2 dni przed wyjściem. To prawdziwa okazja, aby uzyskać idealną skórę w zaledwie pół godziny. Ta opcja jest odpowiednia dla aktywnych społecznie kobiet i mężczyzn biznesu. Jednocześnie możesz od razu nałożyć makijaż, a nawet zignorować podkład ”- mówi Elena Makukha, dermatolog, kosmetolog, lekarz medycyny integracyjnej w klinice Remedy Lab.

Potrzebujesz serii zabiegów?

Ogromnym plusem Hydrafacial jest to, że daje efekt natychmiast po pierwszym zabiegu. Ale efekt po jednym zabiegu będzie trwał około tygodnia. Jeśli zależy Ci na promiennej skórze przez długi czas, potrzebujesz serii 4-6 zabiegów raz na 7-10 dni. Serię zabiegów HydraFacial można powtarzać do 2-3 razy w roku, najpierw jako zabieg oczyszczający, a następnie wspomagający zabieg pielęgnacyjny.

Przeciwwskazania:

Zabieg nie uszkadza skóry, ale kwasy i serum wnikają w nią dosyć głęboko. Tylko z tego powodu ma pewne przeciwwskazania:

  • oparzenie słoneczne;
  • opryszczka w ostrej fazie;
  • przyjmowanie leków rozrzedzających krew, a także tretynoiny;
  • trądzik 3-4 stopnia nasilenia;
  • choroby dermatologiczne (w obszarze zabiegowym).

Źródło: goodhouse.ru 

, , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Poprzedni wpis
Główni eksperci HydraFacial Live 2021: Howard Murad, Michael Pagliz i Nigel Franklin
Następny wpis
Webinarium od eksperta HydraFacial „Jak przygotować skórę do okresu wiosennego.”
Menu