fbpx
Publikacje

10 błędów w pielęgnacji skóry latem

Poprosiliśmy kilku ekspertów w dziedzinie pielęgnacji skóry, aby podzielili się najczęstszymi błędami w pielęgnacji skóry latem, które widzą w swoich praktykach – oraz wskazówkami, jak ich unikać.

1.Nieużywanie kremu przeciwsłonecznego, lub nieprawidłowe nanoszenie kremu przeciwsłonecznego

To może wydawać się oczywiste, ale nieużywanie kremów przeciwsłonecznych jest jednym z najczęstszych błędów w pielęgnacji skóry w okresie letnim (i zimowym). Ochrona skóry jest kluczowa, ponieważ promieniowanie UV powoduje raka skóry i oznaki przedwczesnego starzenia. Powinnaś nakładać go codziennie, przez cały rok.

Musisz również upewnić się, że nakładasz go we właściwym czasie w swojej rutynie pielęgnacyjnej, która zależy od rodzaju używanego SPF. „Jeśli używasz fizycznego kremu przeciwsłonecznego, musi to być ostatnia rzecz, którą nakładasz na twarz na makijaż”, – mówi dermatolog.„Jeśli jest to chemiczny filtr przeciwsłoneczny, należy go nałożyć pod makijaż”. Fizyczne filtry przeciwsłoneczne znajdują się na powierzchni skóry, tworząc fizyczną barierę, podczas gdy chemiczne filtry przeciwsłoneczne są wchłaniane przez skórę, aby pochłaniać, przekształcać i uwalniać promienie UV.

2. Nie stosujesz ponownie SPF

Drugim największym błędem, jaki popełniają ludzie w pielęgnacji skóry latem, jest zapominanie o ponownym zastosowaniu kremu przeciwsłonecznego. „SPF ulega degradacji na słońcu i przestaje chronić skórę przed szkodliwymi promieniami UVA i UVB” – mówi dr Howard Sobel, dermatolog z certyfikatem NYC Board. „Aby uniknąć poparzenia, pamiętaj, aby zawsze ponownie nakładać krem ​​przeciwsłoneczny o szerokim spektrum działania co 60-90 minut, gdy jesteś na słońcu”.

Pan Sobel zaleca ustawienie minutnika w telefonie, jeśli planujesz przebywać na słońcu dłużej niż 45 minut. Na plaży lub basenie krem przeciwsłoneczny powinien być również nakładany ponownie za każdym razem, gdy wychodzisz z wody. „Jeśli nosisz makijaż, nałóż ponownie puder SPF lub użyj gąbki z mikrofibry, aby ponownie nałożyć płynny filtr przeciwsłoneczny” – mówi. „Pamiętaj też, aby chronić skórę głowy za pomocą kremów przeciwsłonecznych specjalnie zaprojektowanych do włosów i skóry głowy lub czapki z ochroną UPF”.

3. Myślisz, że Twój makijaż jest ochroną przeciwsłoneczną

Nawet jeśli Twój podkład lub krem BB zawiera SPF, nadal musisz stosować krem przeciwsłoneczny. Po prostu nie nakładasz wystarczającej ilości produktu, aby wywarł wystarczający wpływ, mówi dr Jessica Wright, specjalistka chirurgii ogólnej w Rejuvenate Austin w Teksasie. „Twój makijaż prawdopodobnie nie będzie wystarczająco dobrze filtrował promieniowania UVA, UVB i światła widzialnego o wysokiej energii” – mówi.

 

4. Rano złuszczasz skórę
„Podczas gdy złuszczanie skóry jest kluczem do zdrowej, gładkiej skóry, należy ją złuszczać tylko wieczorem” – mówi Sobel. „Ta warstwa martwych komórek skóry działa jak warstwa ochronna przed promieniami UV. AHA, BHA, retinol/retinoidy powinny być również stosowane wieczorem, ponieważ mogą one sprawić, że Twoja skóra stanie się jeszcze bardziej wrażliwa i podatna na oparzenia słoneczne”.

5. Woskowanie, golenie lub laserowanie tuż przed plażą

Depilacja woskiem lub golenie linii bikini lub nóg na kilka godzin przed wyjściem na plażę lub basen to kolejny błąd w pielęgnacji skóry w okresie letnim. Niestety, większość ludzi nawet nie zdaje sobie sprawy, że robi coś złego – dopóki nie pojawią się efekty uboczne. „Woskowanie, depilacja laserowa i golenie tuż przed pójściem na plażę często może prowadzić do poważnych podrażnień skóry spowodowanych słońcem, filtrem przeciwsłonecznym i piaskiem” – mówi Leila Aalam, kosmetyczka i założycielka Beuty Skincare.

Po goleniu i woskowaniu najlepiej dać sobie od 24 do 48 godzin. W przypadku depilacji laserowej Felicia Taghizadeh, właścicielka firmy Arizona Facial Plastics, zaleca poczekać znacznie dłużej. „Jeśli masz zamiar przebywać na słońcu lub na zewnątrz w ciągu 10 dni po zabiegu laserowym, możesz spowodować problemy z pigmentacją i opóźnić gojenie. Lasery są świetne, gdy masz czas na regenerację w pomieszczeniu” – mówi.

6. Nie zmieniasz płynu oczyszczającego

Używanie tego samego środka czyszczącego latem, co zimą, prawdopodobnie nie przynosi żadnych korzyści, mówi Taghizadeh. „Latem potrzebujesz częstszego [wieczornego] złuszczania, zwłaszcza jeśli przebywasz na słońcu i spędzasz czas na świeżym powietrzu” – mówi. „Spróbuj przejść na płyn oczyszczający z glikolem, coś, co ma właścuwości delikatne złuszczające, lub używaj fizycznego lub chemicznego peelingu co tydzień”. Stosuj delikatny, bezalkoholowy, złuszczający tonik.

 

7. Zapominasz o używaniu SPF na ustach

„Usta są niezwykle podatne na uszkodzenia spowodowane promieniowaniem UV i oparzenia słoneczne” – mówi Sobel. „Brakuje im melaniny, którą wytwarza Twoja skóra, aby ją chronić, a połysk balsamów do ust i błyszczyków w rzeczywistości bardziej przyciąga szkodliwe promienie UV”. Brak SPF na ustach zwiększa ryzyko zachorowania na raka skóry i może szybciej ścieńczyć usta, ponieważ słońce rozkłada kolagen. Wypróbuj balsam do ust SPF 30 z filtrem przeciwsłonecznym.

8. Leżysz na słońcu lub korzystasz z solarium

Istnieje stary mit, który mówi, że uzyskanie podstawowej opalenizny zapobiegnie późniejszemu poparzeniu słonecznemu. To tylko uszkadza twoją skórę. „Nie chodź do solarium, aby “zbudować bazę” przed wyjściem na słońce. Solaria są okropne — kropka — mówi Robinson. „Badania pokazują, że pójście do solarium tylko raz zwiększa ryzyko czerniaka, a ryzyko to rośnie z każdym użyciem. Co więcej, nie ma czegoś takiego jak „podstawa” lub „zdrowa opalenizna”. Opalenizna jest oznaką uszkodzenia przez promieniowanie UV”.

Nie lepiej leżeć na słońcu, aby uzyskać opaleniznę. Istnieje wiele alternatyw dla sztucznej opalenizny, które zapewnią Ci letni blask bez zwiększania ryzyka raka lub przedwczesnego starzenia, na przykład balsamy do ciała.

 

9. Nie myjesz twarzy po dniu spędzonym na plaży

„Oczyszczaj skórę po długim dniu spędzonym na piasku i wodzie” – mówi Aalam. „Jeśli nie możesz dotrzeć do łazienki przez kilka godzin, aby dokładnie umyć twarz, weź ze sobą chusteczki oczyszczające, aby usunąć wszelkie zabrudzenia i zanieczyszczenia, a następnie zastosuj nawilżający SPF”.

Nawet jeśli nie byłaś na basenie lub plaży, nadal ważne jest, aby umyć twarz przed snem. „Niedostateczne oczyszczenie twarzy wieczorem pozostawia na skórze filtr przeciwsłoneczny, kurz, olej i pot” – mówi Wright. „Zwykłe oczyszczenie skóry często nie wystarcza. Aby w pełni usunąć wszystkie zanieczyszczenia, musisz dwukrotnie umyć i spłukać skórę. Dzięki temu skóra będzie wyglądać na jaśniejszą i zdrowszą”.

10. Nie używasz kremu nawilżającego

Lato zwykle oznacza wilgotność, ale to nie znaczy, że można zrezygnować z kremu nawilżającego. „Upewnij się, że Twoja skóra jest nawilżona, nawet jeśli wydaje Ci się, że jest ona bardziej tłusta w miesiącach letnich” – mówi Aalam. Zaleca stosowanie bezalkoholowej mgiełki do twarzy przez cały dzień. Spróbuj także przejść na nawilżacz na bazie wody zamiast oleju.

Źródło: realsimple.com

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Poprzedni wpis
Dlaczego pielęgnacja dłoni w salonie jest tak ważna?
Następny wpis
Lato przetłuszcza Twoją skórę? Oto, co możesz zrobić!
Menu

Szanowni Państwo!

Strona hydrafacial.pl zawiera treści przeznaczone dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie medyczne oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami sklepu w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą.

Przechodząc do witryny hydrafacial.pl oświadczam, że jestem świadomy/świadoma, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzącej działalności godpodarczej.