fbpx
Publikacje

Lato przetłuszcza Twoją skórę? Oto, co możesz zrobić!

Co jest gorszego niż letnie upały? Oczywiście tłusta skóra, którą ze sobą niesie. A kiedy ten spocony, tłusty film na twojej twarzy zmyje cały makijaż i filtr przeciwsłoneczny, może to być jeszcze bardziej irytujące.

Tak więc z pomocą dermatologa, doktorem Harisha Koutama, akredytowanym członkiem Indyjskiego Stowarzyszenia Dermatologów, Wenerologów i Leprologów (IADVL) oraz Chirurgów Kosmetycznych z Indii, przygotowaliśmy kilka wskazówek dotyczących pielęgnacji skóry, aby tego lata utrzymać olej pod kontrolą.

Co powoduje tłustą skórę latem?

Zanim przejdziemy do wskazówek, omówmy przyczyny nadprodukcji sebum w Twojej skórze. Twoja skóra składa się z porów, pod którymi znajdują się gruczoły łojowe. Gruczoły te wytwarzają olej zwany sebum, który jest niezbędny do utrzymania zdrowej skóry.

Ale w upalną i wilgotną pogodę gruczoły łojowe mają tendencję do nadmiernej produkcji sebum, pozostawiając na twarzy tłusty wygląd. Inne czynniki, takie jak wahania hormonalne i geny, również prowadzą gruczoły łojowe do nadmiernej produkcji sebum w celu utrzymania nawilżenia skóry. Może to prowadzić do wyprysków.

 7 wskazówek jak dbać o skórę latem

  1. Nawilżaj skórę

Najlepszym sposobem na nawilżanie skóry będzie zabieg HydraFacial. Zabieg ten składa się z 3-4 etapów: oczyszczania skóry, nawilżania, leczenia i odmładzania. I to wszystko bez okresu rekonwalescencji i w 30 minut! 

2. Użyj lekkiego kremu nawilżającego

Nawilżacze są niezbędne dla każdego rodzaju skóry. Ale jeśli masz tłustą skórę, dr Harish zaleca lekki krem nawilżający na bazie żelu, aby zapobiec nadmiernemu przetłuszczaniu się twarzy do południa. Zastanawiasz się, dlaczego krem nawilżający jest ważny, skoro masz już wystarczająco dużo oleju na twarzy? Nawilżacze zapobiegają nadmiernej produkcji sebum, co może również pomóc w zapobieganiu wyprysków.

3. Trzymaj bibułki matujące pod ręką

4. Woda micelarna

Ten dość nowy wynalazek znacznie ułatwił nam życie latem. Można go nosić ze sobą i nie trzeba go spłukiwać. Woda micelarna to dobry sposób na oczyszczenie i usunięcie nadmiaru sebum i brudu nagromadzonego na skórze.

5. Stosuj filtr przeciwsłoneczny

Ochrona przeciwsłoneczna powinna być obowiązkową częścią programu pielęgnacji skóry o każdej porze roku. Promienie UV słońca mogą uszkodzić Twoją skórę. Użyj kremu z filtrem, jeśli masz nadmiernie tłustą lub skłonną do trądziku skórę. Zapobiegnie to uszkodzeniom słonecznym i wypryskom.

Poszukaj bezolejowego kremu przeciwsłonecznego o szerokim spektrum działania, aby zapobiec zatkaniu porów. Dr Harish zaleca stosowanie kremu przeciwsłonecznego lub kremu z filtrem przeciwsłonecznym o SPF wyższym niż 30 w okresie letnim. Sugeruje ponowne aplikowanie co dwie godziny.

6. Nie myj twarzy zbyt często

Zbyt częste mycie twarzy może zlikwidować warstwę ochronną skóry. Ta warstwa chroni Twoją skórę przed czynnikami szkodliwymi, a także utrzymuje ją nawilżoną. Nadmierne mycie może uszkodzić tę warstwę, usuwając ze skóry olejki eteryczne i wilgoć. Może to wywołać aktywność gruczołów łojowych, powodując nadprodukcję sebum.

7. Złuszczaj, ale nie za mocno!

Złuszczaj twarz raz lub dwa razy w tygodniu. Pomoże to usunąć martwe komórki skóry, które mogą zatykać pory, zapobiegając wypryskom. Jednak nadmierne złuszczanie twarzy może uszkodzić warstwę ochronną skóry. Może to spowodować nadprodukcję gruczołów łojowych.

Teraz, gdy już wiesz, jak radzić sobie z nadmiarem sebum w lecie, wypróbuj nasze wskazówki i daj nam znać, co się dla Ciebie sprawdziło.

Źródło: skinkraft.com

, , , , , , , , , , , ,
Poprzedni wpis
10 błędów w pielęgnacji skóry latem
Następny wpis
JAK SZYBKO ODŚWIEŻYĆ CERĘ?
Menu