fbpx
Publikacje

Pielęgnacja twarzy w domu

Сzęsto kobiety popełniają poważne błędy nawet w prostej codziennej pielęgnacji twarzy, chociaż jednocześnie są przekonane, że robią wszystko dobrze.

Skóra twarzy jest jak sukienka podarowana nam przez naturę. Jedyna na całe życie. Niestety nowej skóry nie można kupić. I tylko przy odpowiedniej pielęgnacji możesz zachować jej piękno na długie lata.

W tym artykule omówimy główne zasady i podstawowe kroki dotyczące pielęgnacji skóry twarzy w domu. Te zasady mini zabiegów na twarz są takie same dla każdego, niezależnie od wieku i rodzaju skóry. Tylko kosmetyki dobierane są indywidualnie.

Właściwa pielęgnacja twarzy polega na:

 • Oczyszczaniu skóry
 • Tonowaniu skóry
 • Nawilżeniu skóry

Należy przestrzegać 2 głównych zasad pielęgnacji skóry twarzy:

 1. Regularność

Podstawowa pielęgnacja skóry twarzy powinna być wykonywana codziennie rano i wieczorem. Zajmuje to nie więcej niż 3 minuty i powinno stać się nie omijającym nawykiem, jak mycie zębów.

 1. Prawidłowa technika nakładania kosmetyków

Wszystkie kosmetyki należy nakładać wyłącznie wzdłuż schematu linii masażu. W przeciwnym razie codziennie będziesz rozciągać skórę i przyczyniać się do powstawania przedwczesnych zmarszczek.

Wszystkie kosmetyki należy nakładać opuszkami palców – bez rozciągania i ściskania skóry.

Dłoń powinna być rozluźniona, a opuszki palców gładko przesuwać się po powierzchni skóry.

Jeśli krem ​​jest dość gęsty lub skóra jest bardzo cienka, na przykład wokół oczu, krem ​​można nakładać lekkimi ruchami wklepującymi. Zaleca się robienie tego palcem serdecznym, ponieważ jest najsłabszy, trudniej jest im zbyt mocno naciskać na skórę. 

Zapamiętanie głównych linii masażu nie jest trudne – prawie wszystkie linie zaczynają się od środka twarzy. Tylko w okolicy pod oczami, wręcz przeciwnie – od zewnętrznego kącika oka do wewnętrznego. Na przednią powierzchnię szyi kosmetyki nakłada się od dołu do góry, a z boku przeciwnie, od góry do dołu.

O skórę szyi należy dbać tak samo jak o twarz, ponieważ w tym obszarze skóra jest cieńsza, gorzej odżywia się, przez co traci elastyczność i starzeje się jeszcze szybciej niż twarz.

Stosowanie kosmetyków wzdłuż linii masażu pomoże uniknąć przedwczesnych zmarszczek.

Te dwie zasady – Regularność i Prawidłowa technika aplikacji – są bardzo ważne.

Domowy Program Pielęgnacji Twarzy

Przejdźmy teraz do minimalnego codziennego programu pielęgnacji skóry twarzy. Obejmuje tylko trzy etapy:

Oczyszczanie skóry

Konieczne jest oczyszczenie skóry rano i wieczorem. Rano, aby usunąć z powierzchni produkty przemiany materii komórek skóry, które nagromadziły się przez noc. W przeciwnym razie te szkodliwe substancje wraz z kremem zostaną z powrotem wchłonięte przez skórę.

Wieczorem konieczne jest usunięcie brudu i kosmetyków nagromadzonych na powierzchni skóry.

Technika wykonania:

 • Pierwszym krokiem jest umycie rąk, dotykać twarz należy wyłącznie czystymi rękami.
 • Wieczorem, jeśli masz makijaż oczu, najlepiej najpierw użyj specjalnego mleczka do oczyszczenia skóry wokół oczu. Po prostu nałóż ten produkt na wacik i kilkakrotnie spuść go na rzęsy, aby usunąć makijaż. A także wzdłuż górnej i dolnej powieki.
 • Następnie możesz zwilżyć twarz wodą lub po prostu nanieść niewielką ilość płynu lub pianki oczyszczającej na wilgotne opuszki palców i rozprowadź okrężnymi ruchami wzdłuż linii masażu twarzy i szyi. Proces ten nie powinien zająć więcej niż 1 minutę – w tym czasie kosmetyki, brud i odpady komórkowe będą miały czas na rozpuszczenie. Następnie wszystko dokładnie spłucz wodą o temperaturze pokojowej i osusz skórę ręcznikiem. Po prostu zmocz – ale nie pocieraj ani nie rozciągaj skóry.

Tonowanie skóry

Tonowanie neutralizuje działanie środków myjących, normalizuje pH skóry po umyciu i przygotowuje ją do nałożenia kremu nawilżającego. Dlatego konieczne jest przecieranie twarzy tonikiem rano i wieczorem zaraz po oczyszczeniu.

Technika wykonania:

 • Dobrze zwilż wacik tonikiem i delikatnie przetrzyj skórę wzdłuż linii masażu.
 • Jeśli wolisz toniki w sprayu, to obficie spryskaj twarz i szyję lekkimi ruchami opuszkami palców lub przetrzyj skórę wacikiem.

Nawilżenie skóry

Konieczne jest nawilżenie skóry rano i wieczorem. Ponieważ brak wilgoci prowadzi do wysuszenia skóry, utraty elastyczności i jędrności, a w efekcie przedwczesnego pojawiania się zmarszczek.

Jak prawidłowo nałożyć krem ​​na twarz?

 • Jeśli krem ​​znajduje się w tubce lub butelce z pompką, wyciśnij na dłoń niewielką ilość kremu wielkości ziarnka groszku. Jeśli krem ​​znajduje się w słoiku, nabierz wymaganą ilość czystą szpatułką.
 • Dalej trzeba lekko rozetrzeć krem ​​opuszkami palców przed nałożeniem, aby doprowadzić go do temperatury ciała. To zwiększy jego aktywność.
 • Następnie małymi porcjami nanieś krem ​​na twarz i szyję i rozprowadź wzdłuż linii masażu. W okolicach oczu krem ​​nakłada się tylko wzdłuż brzegu kości. Poczuj brzeg kostny i nałóż krem ​​wzdłuż oczodołu. Nie trzeba nakładać kremu wzdłuż rzęs i na ruchomą powiekę, krem ​​rozprowadzi się na skórze powiek, ponieważ nasze oczy są w ciągłym ruchu. Co więcej, rozprowadzi się równomiernie i bez nadmiaru, co trudno osiągnąć palcami na tak delikatnym obszarze.
 • Nie musisz oszczędzać ani przeciwnie, nakładać zbyt dużo kremu. Ilość kremu powinna być optymalna – dobrze nawilżyć skórę, ale nie być dodatkowym obciążeniem, utrudniającym jej oddychanie. Dlatego jeśli po 20-30 minutach krem ​​nie zostanie wchłonięty przez skórę, nadmiar należy osuszyć serwetką, a resztki niewykorzystanego kremu można rozprowadzić na dłonie.

Ważne do zapamiętania:

Krem na dzień należy nakładać nie później niż pół godziny przed wyjściem na zewnątrz, a zimą nie później niż godzinę, aby zdążył się wchłonąć.

Krem na noc należy nakładać nie później niż godzinę przed snem. Najlepiej za 2-3 godziny, ponieważ tak długo, jak Twoje mięśnie są ruchliwe, krem ​​będzie się dobrze wchłaniał i wykona swoją funkcję. A jeśli nałożysz krem ​​i od razu pójdziesz spać, mięśnie rozluźniają się, mikrokrążenie zostanie zaburzone, krem ​​​​zastygnie, a rano może to wywołać obrzęk, szczególnie w okolicy oczu.

Młode dziewczyny poniżej 25 roku życia zwykle w ogóle nie potrzebują kremu na noc – wieczorem wystarczy, że przemyją i nacierają skórę tonikiem. W tym wieku skóra doskonale się regeneruje. Nie ma potrzeby jej pomagać, w przeciwnym razie zacznie być leniwa i starzeje się przed czasem.

Tylko regularna pielęgnacja zapewnia efekt!

Często zadawane pytania dotyczące pielęgnacji twarzy

 • Czy mogę umyć twarz zwykłą wodą z kranu?

Oczywiście lepiej, jeśli masz możliwość umycia twarzy czystą, niechlorowaną wodą lub przynajmniej przefiltrowaną wodą. Ale jeśli nie, nie przejmuj się – twarz ma kontakt z wodą tylko przez kilka sekund, a już w kolejnym etapie – tonowaniu – neutralizujesz działanie twardej wody z kranu.

 • Czy powinnam myć twarz gorącą czy bardzo zimną wodą?

Gorąca woda rozszerza pory i naczynia włosowate oraz zwiększa produkcję sebum. A zbyt zimna woda obkurcza naczynia krwionośne, co prowadzi do braku odżywienia skóry. Dlatego najlepiej myć się wodą o temperaturze pokojowej – jest zimniejsza niż temperatura ciała, dlatego daje przyjemny chłód, dobrze odświeża twarz i nie ma niepożądanego efektu.

 • Czy można w ogóle nie myć wodą i po prostu oczyścić twarz mleczkiem do demakijażu za pomocą wacika?

Można, ale w takim razie lepiej przynajmniej zwilżyć waciki czystą wodą, której zwykle używasz do picia, lub tonikiem i szczególnie dokładnie przetrzeć twarz, aby nie pozostały na skórze ślady środków myjących i kosmetyków.

 • Czy rano powinnam oczyszczać skórę tak dokładnie, jak wieczorem?

Skóra młoda, szczególnie mieszana i tłusta, charakteryzuje się zwiększonym wydzielaniem sebum, dlatego zalecamy dokładne oczyszczenie takiej skóry rano i wieczorem. Skórę normalną i suchą, a także dojrzałą i wrażliwą rano możesz po prostu spłukać wodą i przejść do etapu tonizowania.

Najlepiej na wszystkie pytania, dotyczące pielęgnacji domowej zawsze odpowie kosmetolog, dobierze on również kosmetyki, które odpowiadają Twojej skórze. Często, jednak, skóra pacjentów może być odwodniona, głęboko zanieczyszczona, więc bez profesjonalnego skutecznego zabiegu na twarz Twoje kosmetyki do pielęgnacji domowej nie będą skuteczne. Najlepszym, szybkim i jednocześnie skutecznym sposobem na oczyszczenie, odświeżenie i głębokie nawilżenie skóry będzie zabieg HydraFacial, wystarczy zapisać się na zabieg i regularnie chodzić do gabinetu kosmetycznego – raz lub dwa razy na miesiąc, w zależności od stanu Twojej skóry. 

Zabieg ten składa się z 4 kroków: oczyszczenie, peeling chemiczny, nawilżenie i ochrona skóry. Dzięki działaniu próżni w połączeniu ze składnikami aktywnymi opatentowanych serum skóra szybko się odświeża, pory będą czyste, a drobne linie i zmarszczki będą spłycone. Jesteśmy pewni, że będziesz zadowolona z wyniku, i stanie się HydraFacial Twoim ulubionym zabiegiem na twarz. 

Źródło: kosmetologa.net

, , , , , , , , , ,
Poprzedni wpis
5 prostych kroków zabiegu HydraFacial
Następny wpis
Dlaczego Twoja skóra ma nierówną teksturę i jak ją wygładzić?
Menu