fbpx
Publikacje

Męska estetyka: po co iść do kosmetyczki i od jakiego zabiegu zacząć pielęgnację skóry

Eksperci wyjaśniają, jak zmienia się stosunek mężczyzn do kosmetologii i na jakie zabiegi zazwyczaj się zapisują

Wcześniej wielu mężczyzn uważało za wstyd wizytę u dermatologa czy kosmetologa, nawet jeśli chodziło o leczenie trądziku i trądziku różowatego. Teraz zadbana i zdrowa skóra martwi mężczyzn nie mniej niż kobiety. Przecież dzisiaj to nie tylko kwestia estetyki, ale także sukcesu finansowego. 

Według statystyk Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgów Plastycznych (ASPS), dziesięć lat temu mężczyźni chodzili do kosmetologów na zabiegi małoinwazyjne o 29% rzadziej niż kobiety. Według tego samego stowarzyszenia w 2021 r. roczny wzrost zapotrzebowania na męską kosmetologię zbliżył się do 50%.

Jak wybrać odpowiednią klinikę oraz zabieg

Mężczyźni najczęściej słuchają ekspertów i sprawdzonych danych przy wyborze usług i specjalistów. Wyciągają wnioski na podstawie reputacji marki: opinii partnerów, floty sprzętu, poziomu serwisu. I z reguły ich wybór jest stabilny – wybierają jednego lekarza na całe życie.

Większość mężczyzn chce uzyskać wyraźny wynik pierwszego zabiegu, a do tego powinni wybrać specjalistów, którzy mają kompetencje w innych dziedzinach medycyny. I to lekarze medycyny estetycznej mogą w tym pomóc: odpowiedzieć na wszystkie pytania klienta, zapewnić lepszą jakość życia i przeprowadzić kompleksowe badanie. Skóra jest największym ludzkim organem i jest połączona ze wszystkimi innymi układami ciała. Zwykłe badanie może wiele powiedzieć doświadczonemu lekarzowi o stanie skóry pacjenta.

Od czego warto zacząć

Mężczyźni (podobnie jak kobiety) dziś najczęściej zwracają się do lekarza medycyny estetycznej nie po to, by dostać cudzą ocenę z zewnątrz, ale po to, by odbicie w lustrze pokrywało się z ich wewnętrzną reprezentacją „idealnego ja”. Nawet dobry sen i sprawność fizyczna nie są w stanie powstrzymać pojawienia się zmian związanych z wiekiem: opadania zewnętrznych kącików oczu, brwi, czubka nosa i ust, pojawiania się cieni i „worków” pod oczami. Zabiegi kosmetyczne w klinice stają się najskuteczniejszym sposobem na poprawę kondycji skóry.

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​najpopularniejszym zabiegiem dla mężczyzn jest Hydrafacial. To aparaturowa alternatywa dla klasycznego oczyszczania twarzy z efektem głębokiego nawilżenia i masażu. Po zabiegu cera natychmiast zauważalnie się poprawia, pory zmniejszają się, a przebarwienia znikają. A kiedy mężczyźni widzą pierwsze efekty Hydrafacial, chętniej zgadzają się na inne zabiegi – aparaturowe i iniekcyjne.

Najpopularniejszy zabieg dla mężczyzn

HydraFacial to kompleksowy aparaturowy zabieg oczyszczania skóry przy użyciu próżni, nawilżenia i odżywienia za pomocą serum i drenażu limfatycznego. Zabieg ten jest odpowiedni dla tych, którzy cenią sobie przede wszystkim wyczucie czasu – skóra otrzyma kompleksową pielęgnację podczas jednej sesji.

Zapisz się na zabieg HydraFacial w klinikach i gabinetach w Twoim mieście, listę autoryzowanych partnerów HydraFacial w Polsce znajdziesz tutaj

 

 

, , , , , , , , , , ,
Poprzedni wpis
Który booster HydraFacial jest dla Ciebie?
Następny wpis
Odnowa i regeneracja skóry
Menu

Szanowni Państwo!

Strona hydrafacial.pl zawiera treści przeznaczone dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie medyczne oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami sklepu w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą.

Przechodząc do witryny hydrafacial.pl oświadczam, że jestem świadomy/świadoma, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzącej działalności godpodarczej.