fbpx
Publikacje

Odnowa i regeneracja skóry

Jak zbudowana jest skóra?

Trzy warstwy, z których składa się skóra to naskórek, skóra właściwa i tkanka podskórna. Naskórek, jako najbardziej zewnętrzna warstwa skóry, stanowi jej najważniejszą tarczę.

Zdolność do samoregeneracji z wiekiem spowalnia się, czego skutkiem jest pojawianie się zmarszczek i pogorszenie ogólnej kondycji skóry. Warstwa rogowa naskórka nie pozwala na przedostawanie się wody z wnętrza ciała, co utrzymuje nawilżenie, a także nie przepuszcza wody z zewnątrz.

Zdolność do regeneracji

Skóra narażona jest na czynniki zewnętrzne takie jak promieniowanie UV, smog, czy suche powietrze. Stosowanie kremów z wysokim filtrem zapobiega podrażnieniom i opóźnia procesy starzenia się wywołane promieniowaniem słonecznym. Niezwykłe zdolności skóry do regeneracji są widoczne na przykład po poparzeniu słonecznym. Reaguje ona zaczerwienieniem, następnie warstwa rogowa złuszcza się na tyle, że odchodzi od ciała. W tym czasie w skórze właściwej następuje stosunkowo szybkie odnowienie się naskórka.

Dobowy cykl skóry

Pora dnia ma niezwykłe znaczenie dla pracy, jaką wykonuje nasza skóra. Wczesnym rankiem, w wyniku nagromadzonej się w ciągu dnia wody, sprawia wrażenie obrzękniętej, jest skłonna do podrażnień. Im bliżej do południa, tym staje się bardziej ukrwiona, poprawia się jej koloryt oraz zaczyna wydzielać więcej sebum. Po południu skóra traci blask, a niedoskonałości są bardziej widoczne. Wieczorem jest mniej podatna na podrażnienia i chłonie dostarczane jej składniki odżywcze. W nocy zachodzi proces regeneracji, odnawiają się włókna kolagenu i następuje usuwanie toksyn z organizmu.

28-dniowy cykl odnowy skóry

Bariera ochronna, jaką jest skóra, powinna mieć czas na odnowę. W jej najgłębszej warstwie powstają nowe komórki, które wraz z upływem czasu obumierają i przemieszczają się do naskórka. Cykl życia komórki wynosi 28 dni, a po upływie 25. roku życia wydłuża się. Po zarwanej nocy lub zaśnięciu po północy, skóra nabiera szarego kolorytu i traci blask. Jest to spowodoowane niewystarczającym czasem na regenerację. Możemy zadziałać stymulowaniem skóry do odnowy za pomocą złuszczania jej poprzez peelingi. Jednym z doskonałych sposobów dających satysfakcjonujące efekty jest użycie peelingu kawitacyjnego.

HydraFacial jako sposób na utrzymanie zdrowej kondycji skóry

HydraFacial to wieloetapowy zabieg, składający się z głębokiego oczyszczenia, złuszczania, odmłodzenia i nawilżenia skóry. Opatentowana technologia Vortex-Fusion w połączeniu z aktywnymi składnikami serum i jednorazowymi końcówkami HydroPeel bezboleśnie i skutecznie oczyszcza pory i nasyca skórę antyoksydantami, peptydami, kwasem hialuronowym oraz innymi aktywnymi składnikami. Regularne wykonywanie zabiegu HydraFacial zapewni Twojej skórze zdrowy koloryt, blask, nawilży i ujędrni ją oraz głęboko nawilży. 

Zapisz się na zabieg HydraFacial już dziś, listę autoryzowanych gabinetów i klinik w całej Polsce znajdziesz tutaj

Źródło: www.beautifly.eu

, , , , , , , ,
Poprzedni wpis
Męska estetyka: po co iść do kosmetyczki i od jakiego zabiegu zacząć pielęgnację skóry
Następny wpis
Etapy zabiegu HydraFacial
Menu

Szanowni Państwo!

Strona hydrafacial.pl zawiera treści przeznaczone dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie medyczne oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami sklepu w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą.

Przechodząc do witryny hydrafacial.pl oświadczam, że jestem świadomy/świadoma, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzącej działalności godpodarczej.