fbpx
Publikacje

Etapy zabiegu HydraFacial

CO TO JEST HYDRAFACIAL?

Peeling to zabieg, podczas którego usuwana jest górna warstwa naskórka, co stymuluje szybką regenerację skóry i dostarczenie jej składników odżywczych. Peeling stosowany jest głównie do odmładzania, leczenia i profilaktyki trądziku i blizn potrądzikowych, oczyszczania skóry.

Hydrafacial – to nowoczesny rodzaj hydropeelingu, którego skuteczność jest większa w porównaniu z klasycznymi metodami oczyszczania twarzy. Ten delikatny zabieg jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry. Zabieg Hydrafacial jest wykonywany przy użyciu specjalnego aparatu, który sprawia, że zabieg jest przyjemny i bezbolesny dla pacjenta.

Technologia HydraFacial

HydraFacial to metoda oczyszczania twarzy za pomocą specjalnego urządzenia, głowicy z jednorazowymi końcówkami i działania próżni. Jest to zabieg nieinwazyjny podczas którego usuwa się górną warstwę martwych komórek naskórka za pomocą głowicy. Czasami zabieg HydraFacial łączy się z kwasem lub boosterami, aby ta metoda leczenia skóry była jeszcze bardziej skuteczna.

Czy warto wykonywać zabieg HydraFacial?

Jak każdy peeling, Hydrafacial ma na celu oczyszczenie skóry i utrzymanie jej w zdrowym stanie. Procedura jest szczególnie istotna dla mieszkańców dużych miast, których zła ekologia prowadzi do problemów z zanieczyszczeniem skóry twarzy. HydraFacial wskazany jest dla wszystkich kategorii i grup wiekowych pacjentów, z wyjątkiem dzieci. Działa skutecznie na skórę zarówno młodych klientów, jak i starszych. Osobom, które aktywnie dbają o swoją twarz, zaleca się wykonywanie zabiegu co miesiąc, w zależności od ich indywidualnych problemów estetycznych. Sam lekarz przepisuje kurs, biorąc pod uwagę kondycję skóry i życzenia klienta. Regularne wykonywanie zabiegu Hydrafacial daje widoczny efekt odmłodzenia, dlatego wskazany jest przy następujących problemach:

  • pojawienie się zmarszczek;
  • pogorszenie tekstury skóry;
  • przebarwienia, pierwsze oznaki starzenia;
  • wiotkość, zmniejszenie elastyczności;
  • fotostarzenie;
  • skóra tłusta i związane z nią problemy: trądzik, zaskórniki, stany zapalne.

Zabieg HydraFacial pozwala poradzić sobie z tymi problemami i jest dla każdego.

Efektywność zabiegu HydraFacial

Technologia Hydrafacial jest nieinwazyjna i jej wyniki pacjent zauważy zaraz po wyjściu z gabinetu. Po zabiegu zauważysz poprawę kondycji cery, zmniejszenie zrogowaciałych komórek górnych warstw skóry, co doprowadzi do zniszczenia stanów zapalnych, trądziku, przebarwień oraz drobnych linii i zmarszczek. Skóra po zabiegu jest bardziej nawilżona, dzięki czemu występuje lekki efekt liftingu i odmłodzenia. 

Urządzenie HydraFacial

Opatentowana technologia Hydrafacial to nie tylko „odkurzanie skóry”, to pełnowartościowy peeling, który wymaga specjalnego, zaawansowanego technologicznie sprzętu. Aparat do przeprowadzania zabiegu jest skomplikowany, drogi i nie można go kupić do użytku domowego: jest przeznaczony wyłącznie do użytku w klinikach, w których jest obsługiwany przez wykwalifikowanego lekarza. Istnieją domowe sposoby na oczyszczenie skóry, ale mają one niewiele wspólnego z zabiegiem HydraFacial. 

Jak przebiega zabieg?

Ważnym plusem HydraFacial jest to, że nie trzeba się do niego przygotowywać. Sama procedura jest dość szybka i przyjemna.

Przed zabiegiem wymagana jest konsultacja z kosmetologiem, który określi kondycję skóry, wyznaczy potrzeby Twojej skóry.

Zabieg HydraFacial nie powinien być wykonywany przez amatora. W klinikach medycyny estetycznej HydraFacial jest wykonywany przez wykwalifikowanych lekarzy, którzy uwzględniają wszystkie osobliwości oraz dobierają odpowiednie produkty pielęgnacyjne po zabiegu. 

Przebieg zabiegu. Cały proces, łącznie z pełnym cyklem oczyszczenia, trwa nie dłużej niż godzinę. Zabieg Hydrafacial jest całkowicie bezbolesny, dlatego nie wymaga okresu rekonwalescencji, ponieważ pacjent odczuwa jedynie dotyk aparatu, podciśnienie i delikatne złuszczanie się skóry. HydraFacial odbywa się w kilku etapach:

  • Złuszczanie. Kosmetolog najpierw mechanicznie oczyszcza twarz pacjenta z zanieczyszczeń, martwych komórek naskórka, otwiera pory za pomocą specjalnej jednorazowej końcówki. Etap przeprowadzany jest przy użyciu specjalnych serum, a po nim twarz jest już oczyszczona z powierzchniowych zabrudzeń. 
  • Peeling z kwasami. Kwasy salicylowy i glikolowy głęboko oczyszczają skórę,  otwierają pory i usuwają z nich zanieczyszczenia. 
  • Ekstrakcja. To jest główny etap procedury HydraFacial. Na przygotowaną skórę nanosimy specjalne serum, po czym kosmetolog za pomocą specjalnej końcówki przeprowadza hydropeeling próżniowy. Podczas zabiegu urządzenie usuwa głęboko osadzone zanieczyszczenia z porów, co ułatwia ich zmiękczenie na wcześniejszym etapie. Zasada działania urządzenia jest podobna do odkurzacza, jednak działanie urządzenia kosmetycznego jest znacznie łagodniejsze i skuteczniejsze: wyciąga zanieczyszczenia z zatkanych porów pod wpływem podciśnienia. 
  • Nawilżenie. Po intensywnym oczyszczeniu efekt musi zostać utrwalony, a skóra dodatkowo zabezpieczona i nawilżona. Dlatego na twarz nakładane są specjalne preparaty, których wybór uzależniony jest od wieku i stanu skóry pacjenta. Mogą to być preparaty przeciwzapalne, nawilżające lub przeciwstarzeniowe.

Ze względu na to, że nie ma okresu rekonwalescencji, pacjent może wrócić do zwykłego trybu życia zaraz po zakończeniu zabiegu. Zabieg HydraFacial jest delikatny, jest możliwe zaczerwienienie i lekki obrzęk w pierwszych godzinach po zabiegu. Zwykle efekt ten znika po maksymalnie 2 godzinach. Wszystko zależy od indywidualnych cech skóry pacjenta.

Źródło: mywellpoint.ru

 

, , , , , , , ,
Poprzedni wpis
Odnowa i regeneracja skóry
Następny wpis
Jak zmniejszyć widoczność rozszerzonych porów?
Menu