fbpx
Publikacje

Jak zmniejszyć widoczność rozszerzonych porów?

Rozszerzone pory nie są defektem skóry, ale jej cechą. Nie da się ich usunąć na zawsze, ale całkiem możliwe jest, aby były mniej zauważalne przy pomocy odpowiedniej pielęgnacji.

Jak zmniejszyć widoczność porów na twarzy w domu i jakie “zabiegi salonowe” pomagają zmniejszyć rozszerzone pory, zapytaliśmy dermatologa z kliniki Remedy Lab.

Dlaczego pojawiają się rozszerzone pory?

Wielkość porów jest związana z genetyką. Niektórzy ludzie rodzą się z szerokimi porami, nie tylko w strefie T, ale na całej twarzy. Inni mają pory które są praktycznie niewidoczne. Rozmiar porów wzrasta wraz z wiekiem – możesz tego doświadczyć w wieku 35 i 40 lat, ponieważ skóra traci elastyczność i rozciąga się, przez co pory stają się jeszcze bardziej widoczne. Spójrz na swoich rodziców – jeśli ich pory są rozszerzone, zajmij się ich pielęgnacją już dziś.

Właściwa pielęgnacja domowa i zabiegi w gabinecie pomogą wizualnie zmniejszyć pory i sprawić, że Twoja twarz będzie wyglądać gładko.

Jakie zabiegi warto wykonać?

Zabiegi mają na celu poprawę jakości skóry i wyrównanie jej mikroreliefu.

Zaprzyjaźnij się z różnymi rodzajami czyszczenia, od ultradźwięków po mechaniczne. Na przykład dobry efekt uzyskuje się poprzez hydropeeling próżniowy dla skóry twarzy HydraFacial. Ta technologia rozwiązuje jednocześnie kilka problemów i łączy jednocześnie kilka technologii: głębokie oczyszczenie porów, lekki peeling, nawilżenie i odmłodzenie. To wszystko jest niezwykle ważne dla zmniejszenia rozmiaru porów. Kosmetyczka oczyszcza twarz za pomocą różnych końcówek i leczniczych serum zawierających antyoksydanty, peptydy i witaminy.

Czy pory można zmniejszyć na stałe?

Jak już wspomniałam, predyspozycje genetyczne i starzenie się skóry to dość poważne czynniki, które można kontrolować jedynie za pomocą odpowiednio dobranych zabiegów kosmetycznych, mających na celu oczyszczenie porów i wygładzenie tekstury skóry, a także domowej pielęgnacji zawierającej składniki zmniejszające wydzielanie sebum i nawilżające skórę.

Wszystkie te czynności pomogą zmniejszyć rozmiar porów i sprawić, że będą mniej zauważalne.

Źródło: www.goodhouse.ru

, , , , , , , , , , , ,
Poprzedni wpis
Etapy zabiegu HydraFacial
Następny wpis
Jak przygotować skórę na zimę?
Menu