fbpx
Publikacje

Jak zlikwidować zmarszczki pod oczami?

Skóra wokół oczu jest zdecydowanie najdelikatniejsza na całym naszym ciele. Mogą zatem pojawiać się tam pierwsze cieniutkie linie już w bardzo młodym wieku. Skóra obejmująca obszar pod gałką oczną jest bardzo delikatna i mocno ukrwiona. Stąd też często pojawiają się sińce pod oczami i zmarszczki wokół nich. W okolicy 25-30 roku życia z pewnością zauważysz cienkie linie wokół oczu, a z biegiem lat linie staną się zmarszczkami lub bruzdami. Może wydawać Ci się to nieatrakcyjne i sprawiać trudności w wykonaniu codziennego makijażu. Jednak po lekturze naszego artykułu dowiesz się, jak zlikwidować zmarszczki pod oczami.

Przyczyny występowania zmarszczek pod oczami

Z pierwszej części artykułu możesz się zorientować, że na występowanie zmarszczek mimicznych ma wpływ wiele czynników, w tym głównie genetyka i naturalny proces starzenia się. Jednak analizując, jak zlikwidować zmarszczki pod oczami musimy zastanowić się, jakie są inne przyczyny powstawania zmarszczek. A należą do nich:

  • Palenie –  Palenie doprowadza do stresu oksydacyjnego, niszczy kolagen i elastynę w skórze, a także zmniejsza naczynia krwionośne, utrudniając tym samym krążenie.
  • Alkohol – systematyczne spożywanie alkoholu doprowadza do odwodnienia organizmu. Co za tym idzie skóra, która jest odwodniona, jest mniej sprężysta i brak jej elastyczności. W konsekwencji jest bardziej podatna na pojawianie się zmarszczek.
  • Promieniowanie UV – to ono w dużej mierze ma niekorzystny wpływ na stan skóry. Nadmierna ekspozycja na słońce rozbija kolagen w skórze. Każda niezabezpieczona ekspozycja na promienie UV zwiększa ilość zmarszczek.
  • Praca twarzy – zarówno szeroki uśmiech, marszczenie brwi i czoła czy to, w jaki sposób śpisz, ma wpływ na powstawanie zmarszczek.
  • Menopauza – etap w życiu kobiety, który prowadzi do wielu zmian. W związku z redukcją estrogenu, kolagen i elastyna w skórze również ulegają osłabieniu. Wpływa to na zmniejszenie sprężystości skóry twarzy, a tym samym zwiększenie ilości zmarszczek pojawiających się wokół oczu.

Jak zlikwidować zmarszczki pod oczami?

Stosuj odpowiednią pielęgnację twarzy. Systematyczne nawadnianie skóry twarzy, w tym okolic oczu, pozwala zachować ją w dobrej kondycji. Rano stosuj krem, który nie tylko nawilży skórę i zredukuje zmarszczki, lecz również poprawi jej jędrność i nada zdrowy blask.

Polecamy serum Perk Eye oraz zabieg Perk dla delikatnej skóry wokół oczu. System Perk Eye jest stworzony specjalnie do redukcji worków pod oczami, usunięcia obrzęku i opuchnięć pod oczami, przywrócenia skórze jędrności, elastyczności oraz zmniejszenia cieni pod oczami. Dla redukcji drobnych linii i spłycenia zmarszczek niezbędnym jest nawilżenie. Podczas zabiegu HydraFacial Perk Eye skóra intensywnie się nawilża, a delikatny wpływ próżni stymuluje odmładzanie obszaru wokół oczu. Po zabiegu dostaniesz flakonik z serum Perk Eye do stosowania w domu, dzięki czemu możesz codziennie podtrzymywać efekt zabiegu.

Źródło: estyl.pl

, , , , , , , ,
Poprzedni wpis
5 trendów w pielęgnacji skóry, o których warto zapomnieć
Następny wpis
HydraFacial – czym jest ten zabieg i jakie ma wskazania oraz przeciwwskazania
Menu

Szanowni Państwo!

Strona hydrafacial.pl zawiera treści przeznaczone dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie medyczne oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami sklepu w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą.

Przechodząc do witryny hydrafacial.pl oświadczam, że jestem świadomy/świadoma, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzącej działalności godpodarczej.