fbpx
Publikacje

HydraFacial – czym jest ten zabieg i jakie ma wskazania oraz przeciwwskazania

HydraFacial to skuteczny sposób walki z przebarwieniami i nierównym kolorytem skóry. Zabieg zapewnia jej nawilżenie, wygładzenie, odmłodzenie. Opiera się na połączeniu działania substancji aktywnych, w tym przeciwutleniaczy, mikrodermabrazji bezkryształowej i próżni.

HydraFacial to nieinwazyjny, komfortowy, bezbolesny i bezpieczny zabieg medycyny estetycznej cieszący się coraz większą popularnością. Metoda ta pozwala w szybki, ale za to intensywny sposób głęboko oczyścić, odświeżyć, wygładzić i odżywić skórę twarzy, szyi, dekoltu czy dłoni. Ze względu na liczne pozytywne działanie HydraFacial znalazł zastosowanie w terapii przeciwtrądzikowej. Istnieje niewiele przeciwwskazań do jego wykonywania.

Co to jest HydraFacial?

HydraFacial to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który łączy w sobie trzy uzupełniające się technologie, tj. wielofunkcyjne substancje aktywne, bezkryształową mikrodermabrazję, zasysanie próżniowe. Zabieg określany bywa alternatywnie jako hydradermabrazja, hydropeeling próżniowy czy mikrodermabrazja wodna. Nazwa HydraFacial pochodzi od słowa „hydratacja”, czyli nawodnienie, co wynika z jej dużej zdolności do nawilżania skóry. Wykonany powinien być przez wykwalifikowanego kosmetologa, który przed zabiegiem przeprowadza wstępną konsultację w celu określenia potrzeb i oczekiwań klienta, rodzaju cery i stanu skóry.

Metoda ta – w przeciwieństwie do większości oferowanych zabiegów estetycznych – nie ma ograniczeń wiekowych. Zabieg nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań, a po nim nie jest konieczna żadna rekonwalescencja. Bezpośrednio po nim można wrócić do codziennych aktywności życiowych. Warto jednak ograniczyć ekspozycję na promieniowanie UV i unikać jej eksponowania na ekstremalne warunki atmosferyczne.

Na czym polega HydraFacial?

Pierwszym krokiem w HydraFacial jest gruntowne oczyszczenie skóry, w wyniku czego dochodzi do usunięcia zrogowaciałego naskórka. W ramach mikrodermabrazji zastosowanie znajdują końcówki jednorazowego użytku o spiralnym kształcie i żebrowatej powierzchni. Zapewnia to wysoki poziom antyseptyki i łagodny przebieg eksfoliacji, tj. złuszczania naskórka. Jednocześnie działanie próżni zapewnia nieprzerwane pozbywanie się produktów eksfoliacji i dogłębne oczyszczenie porów. Podczas ścierania warstwy rogowej na oczyszczoną skórę nanoszone są substancje aktywne. Przede wszystkim stosuje się te o działaniu przeciwutleniającym, nawilżającym i przeciwzapalnym, w tym m.in. kwas hialuronowy, glikolowy czy salicylowy, cenne witaminy i minerały. Procedura HydraFacial kończy się aplikacją indywidualnie dobranego do potrzeb klienta preparatu odżywczego i SPF, co uchroni poddaną złuszczaniu skórę działaniu promieniowania słonecznego.

Wskazania do zabiegu HydraFacial

Hydropeeling próżniowy dedykowany jest szerokiemu gronu odbiorców, niezależnie od płci i wieku. Może być stosowany już u osób od 12. roku życia jako metoda leczenia trądziku. Zabieg polecany jest osobom, których skórze brakuje blasku, witalności i nawilżenia czy pojawiają się na niej pierwsze oznaki starzenia. Zabieg wykonany może być nawet w przypadku osób o skórze wrażliwej i skłonnej do zaczerwienień.

Jakie efekty przynosi zabieg HydraFacial?

Efekty HydraFacial to wygładzenie, odżywienie, regeneracja, oczyszczenie, odmłodzenie i nawilżenie skóry. Dodatkowo redukcja przebarwień, spłycenie niewielkich zmarszczek, zmniejszenie widoczności blizn, poprawa kolorytu skóry. Zabieg stymuluje mikrokrążenie, a w konsekwencji tego procesy metaboliczne w skórze. Zapewnia efekt liftingu i drenaż limfatyczny oraz ekstrakcję zaskórników, czyli oczyszczenie i redukcję rozszerzonych porów. HydraFacial reguluje ilość wydzielanego sebum i złuszcza zrogowaciały naskórek. Zastosowane podczas zabiegu substancje chronią skórę przed wolnymi rodnikami oraz szkodliwym wpływem środowiska. Pierwsze pozytywne zmiany zauważalne są bezpośrednio po terapii.

HydraFacial – jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Przeciwwskazania do poddania się zabiegowi HydraFacial stanowią: przerwanie ciągłości skóry, oparzenia słoneczne, stosowanie leków przeciwzakrzepowych, stany zapalne skóry, w tym atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, opryszczka, choroba nowotworowa skóry, choroby autoimmunologiczne, nadwrażliwość na preparaty stosowane podczas zabiegu, zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy w przeciągu ostatnich 2 miesięcy, naczyniaki, bliznowce. Istnieje możliwość wykonania zabiegu w ciąży oraz w okresie laktacji.

Źródło: zdrowie.tvn.pl

, , , , , ,
Poprzedni wpis
Jak zlikwidować zmarszczki pod oczami?
Następny wpis
7 ZASAD MĘSKIEJ PIELĘGNACJI
Menu

Szanowni Państwo!

Strona hydrafacial.pl zawiera treści przeznaczone dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie medyczne oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami sklepu w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą.

Przechodząc do witryny hydrafacial.pl oświadczam, że jestem świadomy/świadoma, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzącej działalności godpodarczej.