fbpx
Publikacje

Jakie zabiegi na twarz i ciało warto robić zimą?

Święta, sylwester – to czas refleksji i zadumy, planów na przyszłość, inspiracji do zmian. Jeśli masz w zwyczaju spisywanie listy noworocznych postanowień, podpowiadamy, na jakie zabiegi medycyny estetycznej warto zdecydować się zimą.

Dr Joanna Wiśniewska-Goryń, specjalista chirurgii plastycznej i ogólnej w Centrum Zdrowej Skóry i Centrum Medycznym Damiana, zauważa, że zima to idealny moment, aby zadbać o siebie za pomocą zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. To czas, gdy możemy sobie zrobić prezenty, które będą inwestycją na przyszłość.

Jednym z zabiegów, które gwarantują zadowalające efekty, jest lifting hybrydowy z użyciem kwasu hialuronowego. Metoda ta pozwala na odmłodzenie naszej twarzy poprzez wypełnianie zmarszczek, a działanie tej substancji jest oparte na utrzymywaniu stanu maksymalnego. Dzięki zabiegowi mamy szansę odbudować utraconą warstwę tkanki podskórnej oraz nawilżyć i rozjaśnić. Do przeprowadzenia zabiegu stosuje się zazwyczaj kilka preparatów zawierających kwas hialuronowy o różnej gęstości, gdzie każdy z nich oddzielnie ma zapewnić pożądane rezultaty – liftingu, poprawy objętości, odżywienia czy rozjaśnienia skóry. Efekt odmłodzenia jest natychmiastowy, a przy tym naturalny i delikatny.

Odmładzająco działa na skórę również botoks, którego mechanizm polega na osłabieniu napięcia mięśni, które przyczynia się do powstawania zmarszczek. Odpowiednio podana toksyna botulinowa może odmłodzić twarz nawet o 10 lat bez efektu sztucznej maski.

Specjaliści medycyny estetycznej zalecają również nieinwazyjne zabiegi na twarz i ciało. Jednym z najbardziej skutecznych i jednocześnie nieiwazyjnych zabiegów jest znana na całym świecie hollywoodzka pielęgnacja HydraFacial. HydraFacial wykorzystuje synergię trzech unikalnych składowych: działanie technologii Vortex-Fusion, próżni oraz wielofunkcyjnych serum. Dzięki zabiegu HydraFacial możesz przywrócić swojej skórze zdrowy koloryt, blask, jędrność i młodość! Zabieg ten jest całoroczny, ale w zimie bardziej skuteczna będzie walka z przebarwieniami za pomocą serum Britenol oraz stosowanie peelingów glikolowo-salicylowych GlySal 7.5/15%/30%. 

Wysokie temperatury oraz intensywne nasłonecznienie nie są wskazane po wykonywaniu zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Dlatego lato to nie jest najlepszy moment na takie decyzje. Podrażnione operacją lub zabiegiem miejsca powinny być wychładzane, a nie dodatkowo nagrzewane. Jeśli ingerencja chirurga lub kosmetologa była bardziej inwazyjna,opalanie może skutkować przebarwieniami w miejscu iniekcji lub utrudniać gojenie blizn, skutkując również zmianą ich zabarwienia. W każdym razie, pamiętajcie, że konieczne jest stosowanie kremu z filtrem SPF codziennie, o każdej porze roku.

Źródło: hellozdrowie.pl

 

 

, , , , , ,
Poprzedni wpis
Ratunek dla skóry przed Sylwestrem
Następny wpis
Ekspresowe zabiegi pielęgnacyjne
Menu