fbpx
Publikacje

Pielęgnacja ust zimą

Usta zimą są wysuszone, a ich delikatna skóra pęka. Warto wiedzieć, że odpowiednia zimowa pielęgnacja ust, to nie tylko częste stosowanie balsamów i pomadek ochronnych, ale i regularne zabiegi w gabinecie, które przywrócą wargom odpowiedni poziom nawilżenia.

Zimą usta bez odpowiedniej ochrony, nawet te najbardziej zadbane zaczną pierzchnąć i łuszczyć się. A wtedy nie pomoże najnowsza pomadka luksusowej marki. Usta, pozbawione odpowiedniego nawilżenia, są narażone na szkodliwe działanie promieni słonecznych. A jako że z natury pozbawione są ochronnego pigmentu, działanie słońca jest dla nich wyjątkowo zgubne.

Przed wyjściem z domu

Nawet jeśli na dworze nie ma silnego wiatru, należy koniecznie stosować pomadkę ochronną. Kosmetolodzy polecają sztyfty na bazie miodu, czy witaminy A. Używajmy ich bez ograniczeń. 

W trakcie spaceru

Największym błędem, jaki popełniamy podczas zimowych dni jest oblizywanie warg. Nie dość, że takie działanie dodatkowo je wysusza, to jeszcze pozbawia usta nawet tej minimalnej bariery ochronnej.

Po powrocie do domu

Po powrocie do domu można też zregenerować je maseczką z tłustego kremu. Już 30 minut z taką maseczką wystarczy, aby przywrócić wargom odpowiedni poziom nawilżenia.

Profesjonalne podejście

Kosmetolodzy polecają zabieg Perk Lip od HydraFacial, który w 10-15 minut odżywi usta, zregeneruje skórę ust oraz je nawilży. Zobaczysz również efekt naturalnie powiększonych ust! Serum Perk jest idealnym rozwiązaniem dla łagodnej i skutecznej pielęgancji zarówno w gabinecie, jak i w domu! Po zabiegu w gabinecie dostaniesz flakonik z serum do codziennej pielęgnacji domowej!

Chcesz zobaczyć, jak wygląda zabieg Perk Lip? Kliknij tutaj

Źródło: poradnikzdrowie.pl

, , , , , , , ,
Poprzedni wpis
Ekspresowe zabiegi pielęgnacyjne
Następny wpis
BMED – najlepszy dystrybutor marki HydraFacial na świecie!
Menu